Viimsi vald kuulutas välja Noorte Talentide Kooli arhitektuurikonkursi võidutöö

26. okt 2018
Robin

Viimsi rajab tipp-tasemel innovatsioonikeskuse Noorte Talentide Kooli, mille eesmärk on toetada ja väärtustada Eesti riigi eduka ja jätkusuutliku arengu jaoks vajaliku tipptasemel loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia ning ettevõtlusvaldkonna spetsialistide tulemuslikku koolitamist järgnevatel aastakümnetel. Noorte Talentide Kool avab oma uksed 1. september 2021. Viimsi vald koostöös Eesti Arhitektide Liidu ja Kultuurkapitaliga kuulutas 25. oktoobril välja arhitektuurikonkursi 5 parimat tööd, sealhulgas ka võidutöö.

• Esimese koha auhinnatasu 12 000 € pälvis ideekavand Robin Kavakava OÜ.
  • Teise koha auhinnatasu 8000 € pälvis ideekavand Aplomb Molumba OÜ.
  • Kolmanda koha auhinnatasu 5000 € pälvis ideekavand Lohe Salto AB OÜ.
  • Lisaks anti välja kaks ergutuspreemiat, igaüks summas 2500 € ideekavanditele Metsakuma (Osaühing Esplan ja Allianss Arhitektid OÜ) ja Intermezzo (OPUS Architecture Ltd).

Rahvusvahelisele arhitektuurikonkursile laekus ühtekokku 24 ideekavandit, mille seast 9 liikmeline žürii valis kahe päeva jooksul välja 5 parimat tööd, neist omakorda valiti välja võitja.

Žüriisse kuulusid: Emil Urbel (volitatud arhitekt - ekspert), Jan Skolimowski (arhitekt – ekspert), Mari Hunt (volitatud arhitekt), Hannes Koppel (volitatud arhitekt), Kai Süda (volitatud arhitekt), Siim Kallas, Märt Vooglaid, Mailis Alt ja Kairi Mänd.

Vaata arhitektuurikonkursile esitatud töid siit