13 dets

Tallinna Linnateatri festival "Talveöö unenägu" - Alvis Hermanis "Pikk elu"

9.–15. detsembril 2018 korraldab Tallinna Linnateater juba kümnendat korda teatrifestivali Talveöö Unenägu. Tänavune festival on pühendatud ühele meistrile ja tema loomingule, tuues Tallinnasse Läti päritolu Euroopa tipplavastaja Alvis Hermanise. Sündmusele lisab pidulikkust teadmine, et 18. novembril 2018 tähistab Läti Vabariik 100 aasta möödumist iseseisvuse saavutamisest.
PIKK ELU
Riia Uus Teater

Lavastaja: Alvis Hermanis
Kunstnik ja kostüümikunstnik: Monika Pormale

Osades: Guna Zariņa, Baiba Broka, Kaspars Znotiņš, Ģirts Krūmiņš, Vilis Daudziņš

Esietendus 9. detsembril 2003
Kestus: 1 h 50 min, ühes vaatuses
Mängupaik: Black Box Studio (Rohuneeme tee 1, Viimsi)
Etendus ei vaja tõlget.

Selle lavastuse aines on vanadus – üks tänapäeva kõige ebapopulaarsemaid teemasid. Alates 1990ndate algusest on meie ühiskond vanu inimesi diskrimineerinud, isoleerinud ja asetanud neid antropoloogilise eksperimendi tingimustesse, mis sarnaneb tõsieluseriaaliga, kus mängureeglid on ebaselged – kas võitja on see, kes sureb esimesena või viimasena? Meie lavastus pakub unikaalset võimalust olla selles „loomaaias“ kõrvaltvaatajaks.