Puudega inimest teenindava sõiduki parkimiskaardi väljastamine | Viimsi vald

Puudega inimest teenindava sõiduki parkimiskaardi väljastamine

Parkimiskaart väljastatakse tasuta isikule, kelle elukoht on Eesti Rahvastikuregistri andmetel Viimsi vald ning kellel esineb:

• keskmisele, raskele või sügavale puude raskusastmele vastav liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekalle;
  • ajutine liikumisfunktsiooni kõrvalekalle, mis tingib liikumisabivahendi kasutamise või ajutine nägemisfunktsiooni kõrvalekalle.

Parkimiskaart antakse välja puude raskusastme kehtivuse perioodiks, kuid mitte kauemaks kui 5 aastaks, ajutise kõrvalekalde puhul mitte kauemaks kui 6 kuuks.

Vajalikud sammud ja dokumendid

Taotlemiseks tuleks pöörduda Viimsi Vallavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuameti spetsialistide poole Nelgi tee 1, Viimsi alevik, 74001 Viimsi vald ja täita vabas vormis avaldus, millele lisada:

• isikut tõendav dokument;
  • taotleja dokumendifoto;
  • SKA poolt väljastatud puude raskusastme tuvastamise otsus
  • lapsele või pensioniealisele puudega isikule lisaks pere- või eriarsti teatis liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekalde olemasolu kohta.
  • ajutise liikumis- või nägemisfunktsiooni kõrvalekalde isikul pere- või eriarsti teatis, mis peab sisaldama infot, et isik vajab liikumist abistavat tehnilist abivahendit või et tal on ajutine nägemisfunktsiooni kõrvalkalle.

Grete Bobkin
Sotsiaaltöö spetsialist
Telefon: 602 8826
E-post: grete.bobkin@viimsivv.ee

Margit Stern
Sotsiaaltöö spetsialist
Telefon: 602 8857
E-post: margit.stern@viimsivv.ee

Vastuvõtt: E14.00-17.30 ning N 9.00-12.00 ja 14.00-17.00.

Õigusaktid