COVID-19 leviku tõkestamise olulised ennetusmeetmed MLA Viimsi Lasteaedades

MLA Viimsi Lasteaiad töökorraldus ja ennetustegevus COVID-19 leviku tõkestamiseks

1. Lastevaheliste kontaktide minimeerimiseks jäävad ära kõik majadepõhised sise- ja väliüritused (sh. teatrid, väljasõidud jne), kus puutuvad kokku erinevate rühmade lapsed.
  2. Kõik huviringid (ka meie töötajate poolt juhendatavad) jäävad ära.
  3. Muusikategevused toimuvad rühmaruumides või õuealal.
  4. Liikumistegevused toimuvad õues.
  5. Valverühmad nii hommikul kui ka õhtul toimuvad õues.

Kõik eelnimetatud täiendavad juhised on kehtivad kuni 20.11.2020 a.

Laste ja täiskasvanute tervise ja turvalise keskkonna huvides kehtivad MLA Viimsi Lasteaedades juhised COVID-19 ennetamiseks ja kaasnevate riskide maandamiseks:

• Mistahes haigustunnustega (ka kerge nohu ja köhaga) lapsi lasteaed vastu ei võta. Lasteaiapäeva jooksul ilmnenud haigustunnuste korral on lapsevanem kohustatud lapsele koheselt järele tulema.
  • Juhul kui peres ja/või lähikondsetel on tuvastatud COVID-19 viirus, siis last lasteaeda vastu ei võeta.
  • Juhul kui pere ja/või lähikondsed on 14 päeva jooksul naasnud reisilt kõrge nakkus juhtumitega riikidest, siis last lasteaeda vastu ei võeta.
  • Lapse või pereliikme haigestumisest COVID-19 viirusesse palume lasteaeda koheselt teavitada e-posti aadressil: maie@viimsilasteaiad.ee
  • Lasteaeda saabumisel/lahkumisel tuleb hoida inimestevahelist distantsi ning jälgida, et rühma riietusruumis ei oleks koos üle kahe pere korraga. Palume varuda aega, et vajadusel oma riietumise korda väljas oodata.
  • Lasteaeda saabumisel, lahkumisel ja lasteaiaga kohanemisel soovitame hoida inimestevahelist distantsi. Kontaktide minimeerimiseks palume lastevanematel lasteaia üldruume (koridor, saal, söögisaal) kasutada lasteaiapäeva sees võimalikult vähe. Kohanemise perioodil lapsega koos rühmaruumis viibimiseks sõlmida kokkulepe rühma personaliga.
  • Lasteaia ruumidesse sisenedes desinfitseeritakse käed.
  • Lasteaed järgib oma töös HTM-i ja Terviseameti juhiseid
  • Võimaliku riikliku eriolukorra tingimustes jäävad  MLA Viimsi Lasteaiad majades vastavalt olukorrale avatuks valverühmad.

Lasteaia kriisimeeskond kaardistab nakatunud lapse või töötaja lähikontaktid, teavitab nakkusjuhtumist Viimsi Vallavalitsuse haridusosakonna juhatajat Maiu Plumer´it ning otsustab koostöös Viimsi Vallavalitsusega rühma või lasteaiamaja sulgemise.

OLULISED KONTAKTID

Viimsi Vallavalitsuse haridusosakond
haridusosakonna juhataja Maiu Plumer
haridus- ja noorsootöö peaspetsialist Kadi Bruus