Bussiühendus Tallinna kesklinnaga muutub veelgi paremaks!

17. juuni 2019

Kiiresti arenevas ja kasvavas Viimsi vallas avatakse alates 1. juulist kaks uut maakonnaliini 115 ja 174 ning lisatakse täiendavaid väljumisi praegusele liinile 114.

Liiniga 115 luuakse otseühendus Tallinna kesklinnaga, Viru ringi ja Balti jaama piirkonnaga Tammneeme, Randvere ja Metsakasti küladega. Bussiliin kulgeb marsruudil Tallinn (algpeatus Balti jaam) – Hobujaama – Pirita – Mähe – Randvere – Tammneeme (Haugi tee ristmikul tagasipööre).

Liiniga 174 paraneb ühendus Tallinna, Viimsi keskuse, Viimsi Gümnaasiumi, Lubja parkla, Lubja ning Pärnamäe küla vahel. Liini kulgemistee Tallinn (algpeatus Balti jaam) – Hobujaama – Pirita – Viimsi (esialgu mööda Aiandi teed Nelgi teele, seejärel Tulbi teele ja sealtkaudu Vehema teele) – Pärnamäe (Vehema teelt Pärnamäe teele ja sealtkaudu Lubja teele) – Haabneeme (Lubja teelt Randvere teele ja lõpp-peatus Ravi teel).

Loodame, et uued bussiliinid leiavad vallaelanike poolt suurt kasutust ning väheneb vajadus autokasutuseks.

image-20190617184308-1

Maakonnaliini sõitjal tasub meeles pidada:

• Avalikele bussiliinidele toimub bussidesse sisenemine ainult esiuksest ning iga sõitja on kohustatud registreerima oma sõiduõiguse.
  • Sõiduõigus tuleb registreerida samuti sõitjatel, kellel on 0-eurose piletihinnaga sõitmise õigus Harju maakonna avalikel bussiliinidel olenemata registreeritud elukohast.
  • Harju maakonna avalike bussiliinide vahel on võimalik ümber istuda registreeritud sõiduõiguse korral ühe piletiga. Vaata lähemalt SIIT

Harjumaa avalikel bussiliinidel kehtib piletimüügisüsteem, kus sõitjatele vanuses 20-62 eluaastat (kaasa arvatud) kehtib piletihind vastavalt hinnakirjale Harju maakonna avalikel bussiliinidel olenemata registreeritud elukohast. Alla 20 aastastele ja üle 62 aastastele sõitjatele on sõit TASUTA, tasuta sõidu aluseks  on kassas registreeritud, isikustatud Tallinn-Harjumaa Ühiskaart (või mõni muu ristkasutatav, ühistranspordi piletimüügisüsteemiga ühilduv kaart ). Samuti on võimalik kasutada e-õpilaspiletit või ISIC kaarti. Piletihindade, sõidusoodustuste, sõitjate õiguste ja kohustuste kohta on lisainfo leitav SIIT

Sõiduplaanide kohta saab infot: www.peatus.ee
Piletimüügi keskkond: www.pilet.ee