Ennetusmeetmed viiruse leviku tõkestamiseks Viimsi valla haridusasutustes

9. sept 2020
lapsed

Seoses koroonaviirusesse haigestumise jätkuva kasvuga Tallinnas ja Harjumaal on senisest veelgi olulisemaks muutunud kõigist ennetavatest kaitsemeetmetest kinnipidamine. Viimsi valla haridusasutused on välja töötanud tegevusjuhised viiruse leviku kasvu tingimustes, millega saab tutvuda SIIN. Kui valla haridusasutustes peaks esinema haigusjuhtum, on tegutsemisjuhised kõigil olemas ja töökorralduse muudatust puudutavad olulisemad otsused langetakse koostöös valla haridusosakonna ja haridusasutuse juhtkonnaga, konsulteerides Terviseametiga.

Paneme lastevanematele südamele, et haige või haigustunnustega laps peab jääma koju ja ei tohi ohustada lastekollektiivide teisi liikmeid.

Alates õppeaasta algusest on piiratud täiskasvanute liikumine koolides ja lasteaedades. Lapsevanemad ja teised täiskasvanud (kes ei ole koolipere liikmed) saavad kooli siseneda ainult eelneval kokkuleppel kooli juhtkonnaga.

Lasteaiad kehtestavad vajadusel veelgi rangemaid lapsevanemate liikumise piiranguid ning rakendavad õppetöö korralduses samuti rohkem õuesõpet ning väldivad kontakte teiste rühmade lastega.

Koolid hajutavad õpilasi, rakendatud on koduklasside süsteem. Vahetunnid veedavad õpilased õues, ruume tuulutatakse ja klassides on kõikjal kätepesu võimalused. Iga kool on lähtunud hajutamise korraldamisel oma võimalustest. Lasteasutustes on valmidus mõõta kehatemperatuuri ja olemas on piisav kaitsevahendite varu. Digiõppele ülemineku valmidus on kõikides koolides olemas, rakendunud on digiõppe pilootprojekt Prangli ja Viimsi Koolis.

KUIDAS PEATADA KOROONAVIIRUSE LEVIK!

• Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
  • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
  • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
  • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
  • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me
  • COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.
  • KRIISIINFO VALLA ELANIKELE  leiad SIIT
  • OLULISED KONTAKTID KRIISIOLUKORRAS SIIT