Haabneeme aleviku ja lähiala üldplaneeringu eskiislahenduse avalik väljapanek

7. jaan 2021
Haabneeme aleviku ja lähiala üldplaneeringu eskiislahenduse avalik väljapanek

25.01–23.02.2021 on Viimsi Raamatukogus avalikul väljapanekul Haabneeme aleviku ja lähiala üldplaneeringu eskiislahendus.

Üldplaneering koostatakse Viimsi Vallavolikogu 10.01.2006 otsuse nr 5 ja Viimsi Vallavolikogu 15.08.2006 otsuse nr 77 alusel valla keskasula ruumilise arengu põhimõtete ja tingimuste määramiseks.

Planeeringuala lõunapoolne piir kulgeb mööda Muuli teed, lisaks on planeeringusse kaasatud Miiduranna sadama territoorium, läänes kulgeb planeeringuala piir mööda rannajoont Kaluri teeni, sealt ida suunas kuni Kolhoosi teeni, pöörates sealt põhja suunas läbi elamukvartali ja Taluranna tee Hundi teeni. Planeeringuala põhjapoolne piir on Taluranna tee ja Randvere tee vaheline Hundi tee osa, Lubja teega ristumiskohast kulgeb piir lõuna suunas mööda klindi ülemist serva Karulaugu tee ja Randvere tee ristumiskohta, kust piki Randvere teed kulgeb lõuna suunal kuni Muuli tee ristmikuni.

Üldplaneeringu visiooni aluseks on olemasolevate loodusväärtuste esiletoomine ja planeeringuala ümbritseva „rohelise ringi” kontseptsiooni kujundamine, mis koos aktiivsele kasutusele suunatud ranna-alaga määrab Haabneeme aleviku identiteedi. Suurimaks muudatuseks võrreldes kehtiva Viimsi valla mandriosa üldplaneeringuga (kehtestati 11.01.2000) võib pidada seniste tootmismaade ümberplaneerimist korterelamu-, äri- ja ühiskondlike hoonete maaks. Üldplaneeringus piiritletakse iseseivate kvartalitena uued arengualad ning igale kvartalile määratakse just talle kohased ehitustingimused. Uudse lahendusena määratakse Haabneeme üldplaneeringuga ka hoonestustiheduse näitajad (hoonestuse maapealse suletud brutopinna ja krundi pindala suhe), millest edasisel planeerimisel ja/või projekteerimisel tuleb lähtuda. Määratakse hoonete suurim lubatud kõrgus ja korruselisus (näitaja sõltub konkreetsest asukohast, kuid kogu planeeringualal mitte üle 15 m ja nelja korruse) ning muud ehitus-, haljastus- ja parkimistingimused. Üldplaneeringuga tehakse ettepanek avaliku tänavaruumi ümberkujundamiseks ja inimsõbralikumaks muutmiseks, rikastades seda haljastuse, väikevormide ja muude kujunduselementidega, samuti rööbastranspordi arendamiseks, reserveerides koridori trammiteele. Üldplaneeringuga tehakse ka ettepanek ranna ehituskeeluvööndi vähendamiseks Haabneeme ranna-alal, supelranda teenindavate avalikult kasutatavate puhkeotstarbeliste ehitiste püstitamiseks ja Miiduranna sadama-alal avaliku kasutuse ja elamise funktsiooniga kuni 3-korruseliste segakasutusega ehitiste püstitamiseks.

Üldplaneeringu eskiislahenduse avaliku väljapaneku materjalid on alates 25.01.2021 kättesaadavad ka Viimsi valla kodulehelt: https://www.viimsivald.ee/teenused/planeeringud/uldplaneeringud.

Arvamusi üldplaneeringu eskiislahenduse kohta ootame Viimsi Vallavalitsuse e-posti aadressil info@viimsivv.ee või postiaadressil  Nelgi tee 1, Viimsi alevik, Viimsi vald, 74001 Harju maakond.

Viimsi Raamatukogu (Randvere tee 9, Haabneeme alevik, Viimsi vald, 74001 Harju maakond; tel 5688 2673) on avatud esmaspäevast reedeni kell 10–20 ning laupäeval ja pühapäeval kell 10–16. Iga kuu viimasel reedel on raamatukogu suletud.

Keskkonna- ja planeerimisosakond