Harjumaa 2020. aasta kaunimad kodud on selgunud

6. aug 2020

Fotod: Maret Välja, Inge Angerjas, Külliki Aero

Konkursil „Eesti kaunis kodu“ valiti välja tänavused Harjumaa kauneimad kodud. Kuna kodu on palju laiema tähendusega, kui ainult maja ja koduaed, siis hõlmab konkurss peale traditsiooniliste kodude ka avaliku ruumi objekte (asutused ja ettevõtted, koolid, lasteaiad, spordi- ja mänguväljakud, pargid jne). Konkursil hinnatakse terviklikku ruumimõju - koha omapärast tulenevate võimaluste kasutusoskust, sobivust keskkonda, omanäolisust, haljastust ning väikevorme.

Kauneimaks eramuks tunnistati hindajate poolt üksmeelselt Helve Urva ja Rein Annusveri kodu Pringi külas Viimsi vallas. Võitnud kodu võlus oma merele avatud vaatega, oskuslikult kujundatud liigirikka aiaga ning põlispuudega, mis sidusid kogu aiaala tervikuks. Temaatiliselt liigendatud suures aias on ruumi nii tiikidele, tarbeaiale kui mõnusale aiamajakesele.

pilt

Kauneima maakodu tiitli pälvis Mare Talviste ja Riho Raudi Lääne-Harju vallas Kloogaranna külas asuv kodu, kus oli oskuslikult ära kasutatud maastiku profiil ja avanevad vaated koos mitmekesiste värviliste taimede ning teadlikult kujundatud tiigiga.

pilt

Eripreemia vääriliseks pidas komisjon perekond Piip´u Saku vallas Jälgimäe külas asuvat vastrajatud kodu, mis võlus pererahva originaalsete ideede ja lahendustega.

Ühiskondlike objektide kategoorias tunnistati parimaks Keila linna keskpark, mis on tänu uuenduskuurile muutunud avarate kõnniteede ja rohkete istustusaladega ning purskkaevu ja paviljoniga linnaelanike jalutuspaigaks.

pilt

Konkursi „Eesti kaunis kodu“ raames toimuvale üleriigilisele erikonkursile „Parim tervisespordirajatis“ valiti Harjumaad esindama Raasiku vallas asuv Aruküla staadionikompleks. Konkursi tulemused selguvad augustis.

Maakondliku konkursi võitjaid tunnustab Harjumaa Omavalitsuste Liit sügisel toimuval tänuüritusel ja traditsiooniliselt pälvivad konkursi võitjad Eesti Vabariigi presidendi tunnustuse. Kiidusõnu väärivad kõik konkursil osalenud ligi paarkümmend nominenti, suur tänu teile!