Huvihariduse toetus Viimsis ei vähene

5. mai 2021
Siin on pilt

Viimsi vallavalitsus jätkab huvihariduse rahastamist plaanitud mahus ja võimalik riigipoolse toetuse vähendamine järgmisel aastal ei mõjuta vallas tegutsevate huvikoolide tegevust ega huviringidele makstavaid summasid.

Viimsi vallavanema Illar Lemetti sõnul on huvihariduse ja lastega perede toetamine viimastel aastatel olnud vallavalitsuse selgeks prioriteediks. Huvihariduse valdkonnas on töös või kavandamisel mitmed investeeringud, mis teevad Viimsist ilmselt parima vastava valdkonna infrastruktuuriga omavalitsuse. Kindlasti toetab lastega peresid lasteaia kohatasu vähendamine eralasteaedades käivatele lastele alates aprillikuust.

„Meie sõnum lapsevanematele ja huviharidusega tegelevatele organisatsioonidele on selge – riigipoolse toetuse võimalik vähenemine ei mõjuta huvitegevuse rahastamist."

Nii otsesed kui kaudsed kulud huviharidusele moodustavad valla käesoleva aasta eelarves kokku ligikaudu 2,6 miljonit eurot, millest riigipoolne tugi on 152 tuhat eurot.

Lisaks tegevus- ja toetuskuludele on valla 2021. aasta eelarves ühekordsete investeeringutena huvitegevusse kultuuri- ja hariduskeskuse Viimsi Artium ehitus 9 miljonit eurot (projekti kogumaksumus 14,4 miljonit eurot), Püünsi spordiväljaku rajamine 573 tuhat eurot ning Mõisapargi jalgpalliväljaku katte vahetus 225 tuhat eurot. Suur investeering tehakse ka Randvere Kooli ujula ehitamisel.