Keskkonnaministeerium kaardistab asbestijäätmeid

3. dets 2020
​​​​​​​Enim asbestijäätmeid tekib nõukogude ajal hoonete katusekattematerjalina kasutusel olnud eterniidist

Keskkonnaministeerium palub inimeste abi, et kaardistada asbesti sisaldavate toodete kogust ja asukohti, et planeerida toetusi keskkonnale ning inimestele ohtlike asbestijäätmete kogumiseks. Enim asbestijäätmeid tekib nõukogude ajal hoonete katusekattematerjalina kasutusel olnud eterniidist.

Andmete esitamise järel ei avane viimsilastele ja meie ettevõtetele koheselt veel võimalust asbestijäätmetest vabaneda. Küll aga saab vallavalitsus elanike aktiivse tagasiside puhul hea ülevaade piirkonna asbestijäätmetest ning neile andmetele tuginedes saame edukamalt osaleda tulevastes toetusprojektides.

Asbesti sisaldavate jäätmete koguse väljaselgitamiseks palume hiljemalt 22. jaanuariks inimestel ja ettevõtetel teatada asbestijäätmete asukoht aadressi täpsusega ja nende hinnanguline kogus.
Samuti ootame infot mahajäetud või kasutusest väljas olevate hoonete kohta, mille ehitusel on kasutatud asbesti. Oluline on teada saada asbesti sisalduvate materjalide kogus.

Andmeid ootame Viimsi valla kohta ning andmete esitajate registreering Viimsi valla elanikena pole hetkel tähtis.

TÄIDA KÜSITLUS