Maardu linnapea käis uudistamas Viimsi raamatukogu ja spordikeskust

11. sept 2020
Foto Viimsi raamatukogu silt

Vallavanem Illar Lemetti võõrustas oma kolleegi Maardu linnapead Vladimir Arhipovit, kes tuli uudistama kuidas viimsilased on omaks võtnud Haabneeme keskusesse rajatud uue raamatukogu ja noortekeskuse ning juba mõnda aega tegutsenud Kaurulaugu Spordikeskuse.

Vladimir Arhipovi sõnul on Maardu alustanud ettevalmistusi linna uue multifunktsionaalse kultuurikeskuse ehitamiseks ja noortekeskuse rajamiseks ning naabervalla kogemused pakuvad seetõttu suurt huvi. “Viimsi on viimastel aastatel teinud tarku investeeringuid ja jätkusuutlikke otsuseid – raamatukogu ja noortekeskuse kolimine Haabneeme südamesse ja multifunktsionaalse Karulaugu Spordikeskuse rajamine on selle heaks näiteks. Saime täna juurde uusi mõtteid ja häid ideid Maardu uusehitiste kavandamiseks ja linna strateegiliseks arendamiseks,” sõnas linnapea.

Maardu linnapea Viimsi raamatukogus

Viimsi raamatukogu ruume tutvustanud direktor Tiiu Valmi hinnangul on asutuse kolimise hindamisel parimaks kinnituseks alati objektiivsed numbrid.

„Raamatukogude tööd saab mõõta nii lugejate, külastajate kui laenutatud raamatute arvu põhjal. Võrdlevat statistikat on peetud juba 1974. aastast alates. Veel mullu olid Maardu raamatukogu vastavad näitajad Viimsi omast paremad, aga vaatamata koroonaviirusest põhjustatud piirangutele oleme uues asukohas jõudsalt lugejaid juurde saanud. Rahvaraamatukogu puhul on kõige olulisemaks asukoht ning transpordiühendus ja parkimisvõimalused,“ lausus Valm.

pilt
Raamatukogu direktor Tiiu Valm
pilt
Viimsi raamatukogu suur lugemissaal

Ainsa suurema murekohana tõi direktor Tiiu Valm välja Prangli haruraamatukogu paiknemise hoone teisel korrusel, mis on eakamatele lugejatele takistuseks.

Viimsi vallavanema Illar Lemetti sõnul ei ole kuigi mõistlik vaadata omavalitsuse poolt pakutavaid teenuseid ainult koduvalla või -linna vajadusest lähtuvalt.

„Muuga piirkond on selle koha pealt heaks näiteks. Mõlema valla territooriumile jääva asumi elanikud kasutavad nii Maardu kui Viimsi raamatukogusid ja muid teenuseid. Sama kehtib ka kommunaalmajanduses – näiteks on oluline, et omavahel oleksid ühendatud naaberomavalitsuste territooriumil asuvad kergliiklusteed. See võimaldab elanikel mugavalt ja turvaliselt liigelda. Seepärast ongi oluline naaberomavalitsuste hea koostöö,“ lausus Illar Lemetti.

Viimsi vallal on piir kokku kolme omavalitsusega – Tallinna linna, Maardu linna ja Jõelähtme vallaga.