Oktoobris alustatakse Randvere kooli juurdeehituse ja ujula rajamisega

7. okt 2021
Jan Trei ja Illar Lemetti

Viimsi Haldus OÜ ja Eviko AS allkirjastasid 5. oktoobril lepingu Randvere kooli juurdeehituse ja kaasaegse ujula rajamiseks. Ehitustöid alustatakse lähima kümne päeva jooksul ning objekt valmib 2022. aasta septembriks.

Viimsi vallavanem Illar Lemetti sõnul on investeeringud haridusse ja sporti olnud praeguse vallavalitsuse ning koalitsiooni üks prioriteetidest. „Randvere kooli juurdeehitus ja ujula parandavad oluliselt meie koolikeskkonda ja laiemalt kõikide elanike sportimisvõimalusi,“ sõnas ta. „Järgmiseks suureks ehitusobjektiks saab olema täismõõtmetes jalgpalli sisehall, mille ehitamiseks saab vald riigilt 1,5 miljonit eurot,“ lisas Lemetti.

,,Kvaliteetne kodulähedane haridus ja sportimisvõimalused on väga tähtsad väärtused meie kogukonna jaoks. Randvere kooli juurdeehitus ja kaasaegse ujula rajamine on oluline panus valla idaranniku hariduskeskkonna, sportimisvõimaluste ja vaba aja veetmise võimaluste laiendamisesse,“ lausus Viimsi vallavolikogu liige ning eelarve-ja arengukomisjoni aseesimees Jan Trei.

„Meie kooliperel on ütlemata hea meel selle uudise üle. Loodame südamest, et uut, 2022/2023, õppeaastat saame alustada laienenud ja meie kasvavate vajadustega arvestavas koolimajas. Ent juurdeehitus ei ole oluline ainult koolile – nii erivajadustega laste õppekorpuse kui kaasaegse ujula rajamine ja käikulaskmine on hea uudis tervele Viimsi kogukonnale,“ ütles Randvere kooli direktor Stanislav Nemeržitski.

Juurdeehituse ja ujula maksumuseks on 3 079 764 eurot (lisandub käibemaks). Selle eest on kavandatud kahekorruselisele koolihoonele juurdeehitused põhikooliks vajaliku programmi täitmiseks: ujula ja HEV-laste klasside kompleks ja rattaparkla laiendus. Kokku rajatakse 15 uut klassiruumi. Veel sisaldab juurdeehitus teraapia-, loovus-, muusika- ja füsioteraapia ruume. Samuti on plaanis rajada multifunktsionaalne saal pindalaga 120 m2. Ujulasse rajatakse neljarealine 1,1-1,8m sügavune kaasaegne ja moodne bassein ning ujuma õppimiseks ja lõõgastuseks sobiv ülevooluga ja massaažidüüsidega väike bassein sügavusega 0,9 m.