September toob Viimsi ühistranspordis kaasa mitmeid olulisi muudatusi!

29. aug 2019
buss

Seoses algava kooliaasta ja puhkusteperioodi lõppemisega läheb Viimsi ühistransport alates 2. septembrist üle tihendatud sõidugraafikutele, muutuvad mitmete liinide kulgemisteed ja avatakse uusi peatusi.

Sõiduplaanide koostamisel on ühistranspordi planeerijad lähtunud koolitundide algus- ja lõpuaegadest, ümberistumiste võimalustest maakonnaliinidele, Tallinna bussiliinidele ning Prangli laevaühendusega kattuvusest. Muudatused toimuvad sõiduaegades ja liinide ümberkorralduses. Vallaliinide ja maakonnaliinide sõiduplaane vaadake  http://peatus.ee

Muudatused valla siseliinidel

Soosepa elamupiirkonna ühistranspordiga paremaks ühendamiseks rajati Lageda teele Soosepa tee ristmiku lähistele ühissõidukipeatus ning 2. septembrist suunatakse valla bussiliin V3 Pärnamäe külas marsruudile Vehema tee – Lageda tee – Soosepa tee – Pärnamäe tee. Jõhvika teel asuv Soosepa peatus suletakse – uus Soosepa peatus asub Lageda teel Soosepa tee 21 mänguväljaku läheduses, milleni on värskelt rajatud kergliiklustee. Lisaks hakkab buss peatuma ka Soosepa teel Sooheina ja Pärnamäe teel Kuremarja peatustes. Seoses Reinu tee rekonstrueerimisega ja uute bussipeatuste rajamisega Reinu teel Meresihi tee ristmiku piirkonnas suletakse alates 2. septembrist bussiliini V5 Kelvingi peatus Meresihi teel ning avatakse uued Kelvingi peatused Reinu teel. Nimetatud muudatus võimaldab tagada sõidukitele kvaliteetsemad ja toimivamad liikumistingimused ning kiirema ühenduse. Ka on rajatud Reinu tee peatustega ühenduse pidamiseks eraldi jalgtee, mis teeb bussipeatuste kasutamise ohutuks ja mugavaks ka kergliiklejatele.

Bussiliini V3 uus kulgemistee Pärnamäe külas.
Bussiliini V5 uued peatused Kelvingis.

Maakonnaliini muudatused

Seoses teedeehituslike tööde valmimisega ja uute peatuste rajamisega Vehema teel suunatakse maakonnaliin 174 Viimsis marsruudile Aiandi tee – Vehema tee – Pärnamäe tee – Lubja tee – Randvere tee, lõpp-peatusega Ravi teel. Tallinna tagasi sõidab buss vastupidises suunas. Bussiliini teenindamiseks avatakse uued peatused Vikerkaare (Vehema teel Kannikese tee ristmiku juures) ja Viimsi Mõis (Aiandi teel linna suunal Aiandi tee 13 ja Viimsi keskuse suunal Aiandi tee 4 juures).

Maakonnaliini 174 uus marsruut ja peatused.

Meeldetuletuseks bussiga sõitjale

Kõik sõitjad, ka soodustuste saajad, on kohustatud oma sõidud valideerima. Saadav soodustus on kehtiv siis, kui sõit on registreeritud. Kui oled unustanud oma asjad bussi, tuleks helistada vedaja infonumbrile ja anda teada, mis liinil, millisel kellaajal ja kuhu poole sõitsite. Kirjeldage esemeid ning jätke oma kontaktandmed – kui dispetšeril kohe ei ole infot asjade leidmise kohta, võetakse teiega ühendust, kui asjad on leitud. Sõitjate mugavamaks ja kiiremaks sisenemiseks on valla siseliinide suured bussid septembrist varustatud validaatoritega ka keskmise ukse juures. Sõitjatel, kes soovivad tõukeratastega bussi siseneda, palume seda teha bussi keskmisest uksest, et rattad ei jääks bussi etteotsa teisi sisenejaid segama.
Maakonnaliinides 114, 115 ja 174 toimub sisenemine ainult esiuksest. Vallaliinide ja maakonnaliinide sõiduplaanid on leitavad SIIT , bussiliinide 1A, 38 ja 49 liiniinfo on leitav Tallinna sõiduplaanide rakenduses SIIT  ning koolibussi info SIIT.