Suvekuumus põhjustab taas teede „higistamist“

16. juuli 2021
Teede "higistamine" ehk pigi

Suvine kuumalaine on taaskord muutnud teed pigiseks, kleepuvaks ja libedaks – rahvakeeli öelduna on teed hakanud „higistama“.

Valla teehooldaja soovitab sellistel kleepuvatel ja pigistel teelõikudel võimalusel mitte sõita ühes jäljes ja pigistel kohtadel, vaid valida sõiduraja ulatuses ala, kus teekate poleks pigine või vältida tervikuna „higistavat“ teed. Suure kuuma ajal on oluline võimalusel mistahes piirkonnas mitte teostada raskevedusid pinnatud kattega teedel, sest lahtine bituumen kleepub ratastele ja rebib ühtlasi kaasa pinnatud kihist ratta laiused ribad või pressib välja sulanud bituumeni.

Viimsi valla teehooldaja AS TREV-2 Grupp on puistanud teedele mitmel järjestikusel päeval liiva ja täna jätkatakse töödega, et olukorrale leevendust tuua. Hetkel on liivatatud Reinu teed (Leppneemes olev lõik), Tulbi teed, Nelgi teed, Vehema-Lageda ristmiku piirkonda, Nugise teed, Nurme teed, Muuli teed.

Viimasest tulenevalt palume jalgrataste, tõukside ja rulluiskudega liiklejatel olla teeolude osas eriliselt tähelepanelikud.

Kui märkate „higistavat“ teed või lõiku, kus bituumen on väljas, palume sellest informeerida teemeistri ööpäevaringset infotelefoni 5301 5855 või viimsivald@trev2.ee, seejärel saab teehooldaja reageerida!

Vallavalitsus palub kõigil olla liikluses tähelepanelikud ja mõistvad.