Täna toimus kultuuri- ja hariduskeskuse Viimsi Artium sarikapidu

14. sept 2021
Pildil sümboolne sarikapärja üleandmine

SA Kultuuri- ja hariduskeskuse Viimsi Artium ehitus jõudis olulise tähiseni, kui 14. septembril peeti hoone sarikapidu.

Sarikapeol sai tutvuda valmiva hoonega, kõneldi tehtud tööst ja tulevikuplaanidest, üles astusid ETV tütarlastekoor ja Viimsi laululapsed.

„Valla ja sihtasutuse heas koostöös saab Viimsi Artiumist haridus- ja kultuuritempel, kuhu on oodatud aktiivsetes tegevustes osalema või kultuurielamusi nautima kõik vallaelanikud. Huviharidus ja huviringid lastele, noortele ja täiskasvanutele, väärikate ülikool, loomemajanduse valdkonna ettevõtlusinkubaator, teatrietendused, kontserdid ja paljud muud üritused – kõik see mahub Artiumisse,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Abivallavanem Annika Vaikla lisas, et Viimsi vald peab oluliseks elukeskkonna rikastamist. „Üha enam väärtustatakse kultuuri, et kirgastada viimsilaste vaimu lisaks rohketele võimalustele füüsiliselt aktiivne olla. Viimsist on kujunemas Harjumaa kultuurikeskus. Siia rajati Baltikumi innovatiivseim raamatukogu, mida kasutatakse väga aktiivselt. Peagi valmiv kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium annab meie lastele võimaluse avastada ja arendada oma andeid. Lisaks saab siin terve kogukond häid kultuurielamusi, mis tugevdavad sotsiaalseid suhteid, rõõmustavad meelt ja seeläbi annavad juurde tervena elatud aastaid,“ sõnas ta.

SA Viimsi Artiumi nõukogu liige Jan Trei rõhutas keskuse kogukondlikku rolli. „See annab uue hingamise ja ajastu valla huviharidusele ja kultuurielule. Keskusest kujuneb Viimsi süda, kus igas vanuses vallaelanikud saavad kohtuda, et nautida eri kultuurivaldkondade kunstiliselt kõrgetasemelist programmi või omandada kaasaegseid teadmisi huvihariduses,“ ütles ta.

Lisaks viimsilastele on oodatud kultuuri nautima kõik teisedki. Kuna Artiumisse tuleb 500-kohaline kontserdisaal ning väiksemad kammer- ja black-box saalid, võimaldab see Viimsisse tuua tipptasemel muusikaelamusi, teatrietendusi ja muid kultuuriüritusi. Tänu sellele saab Viimsi Artiumist Eesti kultuurimaastikul unikaalne organisatsioon – kaasaegne, avatud ja interdistsiplinaarne, kus kohtuvad etenduskunstid, klassikaline, jazz- ja popmuusika, film, kunst, teadus ning (huvi)haridus ning kus põimuvad omavahel kohalik ja kogukondlik, riiklik ja rahvusvaheline mõõde. „Üks meie eesmärke on luua rahvusvaheline võrgustik partneritest ja arendada välissuhteid. See on ülimalt oluline, et keskus oleks osa rahvusvahelisest vereringest, vaid nii arenevad meie enda loojad ja publik,“ rõhutas SA kultuuri- ja hariduskeskuse Viimsi Artium juht Kristiina Reidolv.

Viimsi Artium avatakse 2022. aasta kevadel.

Galerii: Tiit Mõtus