Toimetulekuraskustega Viimsi pered saavad vallalt tasuta ühekordseid näomaske

19. nov 2020
Siin on pilt

Kõigil Viimsi vallalt toimetulekutoetust ja toiduabi saanud inimestel on võimalik saada tasuta ühekordseid näomaske, et kaitsta end ja oma pereliikmeid koroonaviirusesse haigestumise eest.

Alates selle nädala reedest pakub vallavalitsus tasuta näomaske inimestele, kes tulevad toiduabi pakkide järele. Täiendava koguse maskide saabumisel laiendab vallavalitsus seda võimalust toimetulekuabi saanud vähekindlustatud leibkondadele, kes on sotsiaal- ja tervishoiuosakonna kliendid. Ühe inimese kohta on võimalik saada 50 tasuta näomaski.

Vallavanem Illar Lemetti sõnul on koroonaviiruse levikut puudutav olukord Eestis jälle väga tõsine.

„Hoolitseme ühiselt, et kõigil meie pereliikmetel oleks alati kasutada näomask ja et seda osataks korrektselt kanda. Kattes avalikes siseruumides ja ühistranspordis suu ja nina näitame, et hoolime. Maski kandmine on saamas tavapäraseks tegevuseks ja see võib reaalselt elusid päästa. Mitte keegi ei pea ilma maskita käima seetõttu, et ta ei saa selle ostmist endale rahaliselt lubada,“ lausus vallavanem.

Viimsi vald on esitanud rahandusministeeriumile taotluse riigi ühishankega soetatud varudest vajaliku koguse maskide saamiseks, et jagada neid Viimsi koolidele, lasteaedadele ning teistele valla allasutustele.

Toimetulekuabi saanud inimestel tuleb tasuta näomaskide saamiseks võtta ühendust valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonnaga telefonil 6028825 või 6028867.