Vallavanema pöördumine Viimsi valla ettevõtjate poole

31. märts 2020
pilt

Hea Viimsi valla ettevõtja!

Oleme riigis nüüd mõnda aega tegelenud viirusetõrjemeetmete rakendamisega ja see töö pole kindlasti veel lõppenud. Ettevõtjatena aga teate, et raskel ajal on oluline vaadata tulevikku ja hakata mõtlema sellele, kuidas majandusele uuesti hoog sisse saada. Kindlasti teie seda igapäevaselt juba teetegi, aga lubage ka meil kaasa mõelda.

Soovin tunnustada kõiki neid ettevõtjaid, kes on suutnud oma ettevõtte töös hoida pakkudes seeläbi tööd inimestele ning maksutulu riigile ja omavalitsusele. Soovime teile palju jõudu!

Peame tõdema, et praegune olukord, kus elu on virtuaalsem kui kunagi varem, on uus reaalsus. Ka selles olukorras tuleb panna majandus toimima. Samas peame valmis olema päevaks, kui piirangud lõppevad. Praeguses virtuaalses maailmas toimetuleku õppetund peab meid aitama tulevikuks ette valmistada – globaliseerunud maailmas on sarnaste viiruste kiire levik uus normaalsus ja järgmisel korral ei saa meie reaktsioon olla enam sarnane praegusele,  majandusele nii suurt tagasilööki andev. Loomulikult tuleb meil anda endast kõik, et elus hoida senine majandus, sest ühel hetkel vajame uuesti kõike seda, mida kuu aega tagasigi.

Mida me aga üheskoos, viimsilastena, saame majanduse ja tarbimise elavdamiseks hetkel ära teha? Virtuaalne maailm vajab uusi virtuaalseid lahendusi. Uusi teenuseid vajatakse ka olukorras, kus inimestevahelised kontaktid on minimaalsed. Tekivad uued tarbimisharjumused. Proovime siis meie olla need, kes näevad selles olukorras uusi ärivõimalusi ja need ära kasutavad.

• Kõigil meil on võimalik mõelda uutele teenustele – kindlasti vajatakse ka praegu koduõpetajaid (seda tööd on võimalik teha virtuaalselt), vajatakse toidu- ja muude kaupade kojuvedu, võimalik on korraldada virtuaalseid koolitusi (aitame töö kaotanutel jt liikuda uue elukutse poole – ja seda üle-eestiliselt, aga Viimsi inimeste poolt). Toitlustuskohad saavad mõelda, mida oleks tarbijatel võimalik tellida, kui nad soovivad korraldada kodus pere keskel piduliku õhtusöögi. Või kuidas aidata kaasa sünnipäeva korraldamisele, kui kokku tulla ei saa ja kõik pidupäevalised on oma kodudes. Uus aeg vajab uusi teenuseid, seda ka kindlasti näiteks spordi valdkonnas.
  • Tarbijatena oleksid paljud meist kohe valmis ostma pileti, kui korraldataks Viimsi artistide kontsert. Ja pileti ostmise võimalus võiks olla kõigil Eesti inimestel. Proovime seega leida tööd Viimsi artistidele.
  • Kõike, mida Viimsis toodetakse, tuleks aktiivselt reklaamida. Viime kokku meie enda inimesed – viimsilased ostavad viimsilastelt. Viimsi ettevõtjad, palun andke teada, mida te Viimsis või mujal toodate – siis teame teie kaupu tarbida.
  • Palun andke teada, kes soovib oma teenuste reklaami Viimsi Teatajasse. Järgmine Viimsi Teataja ilmub 3. aprillil ja ülejärgmine 17. aprillil. Loome tasuta infolehekülje Viimsi Teatajasse ja valla kodulehele. Saada oma info aadressil ettevotlus@viimsivv.ee. Viimsi Teatajas avaldame tasuta lühireklaami: ettevõtte nimi, mida toodetakse, kontaktandmed. Kodulehel avaldatav reklaam võib ka mahukam olla.
  • Käivitame tööbörsi. Vallavalitsus omalt poolt pakub oma kommunikatsioonikanalite võimalusi, aga kindlasti on võimalik veel midagi välja mõelda.
  • Käivitame mõttetalgud eesmärgiga koguda ideid kohaliku ettevõtluse edendamiseks. Head ettevõtjad, andke kindlasti teada ka sellest, mida vallavalitsus teie heaks teha saab. Palun saatke oma ettepanekud ja ideed aadressil ettevotlus@viimsivv.ee
  • Vallavalitsus võib vajadusel vahendada infot riigi abipakettide kohta, aga vastava teenuse pakkumine võib kellelegi ka äriideeks olla.

Vallavalitsus ise käitub laekunud maksurahaga väga kokkuhoidlikult. Oleme solidaarsed teiste sektoritega ja hoiame kokku nii palgafondi, kui majandamiskulude arvelt. Ka investeeringute nimekirja vaatame üle, aga mitte eesmärgiga uusi investeeringuid igal juhul mitte teha vaid kaalume, mis on meile jõukohane. Riik laenab suuri summasid – ühe osa sellest võiks suunata omavalitsuste investeeringute kaasfinantseerimiseks.  Oleme omalt poolt vastava ettepaneku teinud, et anda oma panus ettevõtlussektori elavdamiseks.

Kindlasti avaldame positiivseid lugusid sellest, kuidas te olete hakkama saanud ja mida originaalset välja mõelnud, ka Viimsi Teatajas ning valla kodulehel.

Tunnustame veelkord kõiki ettevõtjaid ja astume koos samme, mis aitavad meil keerulistest aegadest kiiresti üle saada.

Lugupidamisega
Illar Lemetti