Viimsi Artiumi juhiks kandideerib 40 inimest

12. aprill 2021
Artiumi kraana

Eelmisel nädalal lõppes tähtaeg kandideerimisavalduste esitamiseks Viimsi Artiumi juhi konkursile, kokku soovib uue keskuse juhiks saada 40 inimest.

Märtsi keskel kuulutas vallavalitsus välja konkursi Sihtasutuse Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium juhi leidmiseks. Kandidaadilt eeldatakse muu hulgas ambitsioonikat visiooni uue keskuse sisulise töö käivitamiseks, kogemust kultuuritegevuse korraldamisel, head läbirääkimiste oskust koostööpartnerite kaasamiseks ning suurepärast juhtimisvõimekust Viimsi Artiumi meeskonna komplekteerimisel.

Viimsi Artiumi sihtasutuse nõukogu liikme Riina Aasma sõnul näitab konkursil osalevate inimeste suur arv elavat huvi ehitatava keskuse vastu ning loob head eeldused Artiumile võimeka eestvedaja leidmiseks.

“Sel nädalal vaatame koos teiste nõukogu liikmetega kõik kandideerimisavaldused üle ja teeme esimese valiku, keda vestlusvooru kutsuda. Suure tõenäosusega peame korraldama veel ka teise kohtumise järgmisse ringi pääsevate kandidaatidega, et hiljemalt maikuu algusesks lõplik valik teha ning parimale inimesele juhatuse liikme viieaastast lepingut pakkuda,” lausus Aasma.

2022. aasta kevadel valmib Viimsi valla uus kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium. Keskus koondab ühe katuse alla muusika-, kunsti- ja teaduskoolid ning huvikeskuse. Samuti tuleb keskusesse 500-kohaline kontserdisaal ja väiksemad kammer- ja black-box saalid, mis võimaldavad Viimisisse tuua täiesti uuel tasemel muusikaelamusi, teatrietendusi ja muid kultuuriüritusi. Ehitamisel oleva Viimsi Artiumi hoone asub Haabneeme kooli kõrval Randvere tee ääres.