Viimsi munitsipaallasteaia kohtade komplekteerimine

12. aprill 2021
Pildil lasteaiarühmale viitav eluolu, toolide-laudade ja tahvliga

Reedel, 9. aprillil toimus 2021/2022 õppeaasta Viimsi munitsipaallasteaia kohtade komplekteerimine. Kohti jagati automatiseeritult haridusteenuste süsteemi ARNO kaudu, lähtudes avalduse esitamise ajast, lapsevanema määratud eelistustest ja vabadest kohtadest laste vanuse järgi.

Viimsi vallas on kokku lepitud, et 6-aastased lapsed peavad saama koha eelisjärjekorras, kuna see on viimane koolieelne aasta. Kõik kolmteist 6-aastast last said munitsipaallasteaaia kohapakkumise.

MLA Viimsi Lasteaiad majadesse soovisid vanemad saada kohta 451 lapsele. Kokku tehti munitsipaallasteaia kohapakkumised 193 lapsevanemale.

Lapsevanematel on kuni 23. aprillini aega kohapakkumine kinnitada või tagasi lükata. Pakutud kohast loobumisel on 4 erinevat võimalust. Valides variandi „Soovin kohta teises asutuses. Kuni soovitud koha saamiseni jätkan olemasolevas lasteasutuses“ võib Teie laps jääda olemasolevasse eralasteaeda või – lastehoidu, kaotamata valla toetust. Õppeaastat edasi lükkama ei pea. Juhul, kui uue õppeaasta jooksul vabaneb Teie eelistustele vastav koht ning Teie laps on järjekorras esimene, tehakse Teie lapsele kohapakkumine.

Lasteaia kohast loobumise põhjus

13-16.aprillil pakutakse vanematele, kelle laps ei saanud MLA kohapakkumist (ARNO süsteemis on kohataotluse staatus „Menetlemisel“), aga kelle lapse järjekord on saabunud hankekohti. Kokku pakutakse 52 hankekohta eralasteaedades Väike Päike, Põnnipesa, Lillelapsed ja Tiki Triki. Ka nendes eralasteaedades on kohatasu lapsevanemale 58 eurot. Kõik lapsevanemad, kes ei ole MLA kohataotlusesse märkinud hankekoha eelistust võivad seda teha hiljemalt 15. aprilliks.

Kokku jagab haridusosakond ARNO süsteemi kaudu uueks õppeaastaks 240 kohta munitsipaal- ja eralasteaedade kohtadele.

Viimsi vallal on toetuslepingud kokku 14 eralasteaiaga Viimsi vallas, Tallinnas ja Harjumaal. Nimekiri on leitav valla kodulehel. Kõik selles nimekirjas olevad valla toetuslepinguga eralasteaiad on valla koostööpartnerid, kohatasu lapsevanemale on samuti 58 eurot ning kehtivad sarnased soodustused munitsipaallasteaedadega. Alates 1. aprillist on Viimsi vald võrdsustanud kõik lasteaedade tingimused (kohatasu, soodustused jms) munitsipaallasteaedade ja eralasteaedade vahel kellelt on hankega tellitud kohti või kes on sõlminud vallaga toetuslepingu. Lapse ja lapsevanema jaoks on tegemist samaväärse teenusega, sõltumata lasteaia omandivormist.

Nendes lasteaedades, mis on otsustanud vallaga toetuslepingut mitte sõlmida, on kohatasu lapsevanemale reeglina kõrgem.

Juhul, kui lapsevanem ei soovi 9. aprillil tehtud munitsipaallasteaia või käesoleval nädalal tehtava eralasteaia kohapakkumist vastu võtta, ei kaota ta senist Viimsi valla poolt  tema lapse eest eralasteasutusele makstavat kompensatsiooni  ja võib rahulikult samas eralasteaias  või -hoius jätkata. Need lapsevanemad, kes said seni koduse lapse toetust ja loobuvad uueks  õppeaastaks pakutud MLA – või hankekoha pakkumisest, enam koduse  lapse toetust alates 1. septembrist ei saa. Küll aga võib lapse panna perele sobilikku eralasteaeda ja saada valla toetust edasi.

Haridusosakond eralasteaedade kohti ei jaga, välja arvatud 52 hankekohta. Perele sobiva eralasteaia või -hoiu saab leida valla interaktiivsel kaardil. Koha eralasteaeda või eralastehoidu saab lapsevanem broneerida ARNO süsteemi kaudu. Edasine suhtlus toimub otse eralasteasutusega. Täpsem info leitav meie kodulehelt:
www.viimsivald.ee/haridus-ja-noorsootoo/lasteaiad

Valla toetuslepinguga eralasteaiad on valla koostööpartnerid nii kvaliteedi kui hinna osas ning on osaks Viimsi valla alushariduse süsteemist. Igal eralasteaial on oma nägu ja omapära, valik on lai. Näiteks on valla koostööpartneriteks eri rahvuskultuure toetavad ja erinevaid pedagoogikaid viljelevad lasteasutused.