Viimsi vald tähistab sel 2019. aastal oma 100. juubeliaastat

23. jaan 2019
logo

2019. aasta on Viimsi valla jaoks suursündmus – tähistame oma sajandat sünniaastapäeva.

11. mai 1919. a Harju Maakonna valitsuse otsusega asutati uus iseseisev Viimsi vald, mis eraldati Nehatu vallast ja mille moodustasid Viimsi kogukond (Viimsi mõis, Pirita, Miiduranna, Lubja, Pringi, Rummu, Püünsi ja Rohuneeme külad ühes Aegna saarega) ja Maardu kogukonna Leppneeme ja Rohuneeme külad, kokku 1258 elanikuga. Täna on Viimsi vallas 20 359 elanikku.

100 aastat on pikk aeg ja endistest kaluriküladest on väljaarenenud kaasaegne elukeskkond, kuhu on loodud väga head võimalused selleks, et tänased viimsilased saaksid tugeva hariduse, harrastada tervislikke eluviise, nautida kultuurielu ja tunda ennast mõnusalt oma kodukohas.

Viimsi sünnipäeva tähistame ühiselt, terve aasta!

Meie kogukond on küll suur, kuid seda põnevam on üheskoos meeleolukalt aastat tähistada ja üksteisega tutvuda. Kõik tegevused on tähistatud ka meie juubeliaasta logoga, mida vajadusel saab kasutada iga viimsilane.