Viimsi valla uueks abivallavanemaks valiti Marju Aolaid

19. mai 2020
marju aolaid

Viimsi vallavolikogu kinnitas 19. mai istungil ametisse uueks abivallavanemaks Marju Aolaidi, kelle koordineerida on edaspidi alus-, üld- ja huviharidus ning noorsootöö valdkond. Aolaid alustab Viimsi valla abivallavanema ametikohal tööd 1. juuni 2020.

„See on suur usaldus ja usun, et saan oma senised teadmised ja kogemused Viimsi valla hariduselu ja noorsootöö juhtimisel edukalt rakendada, “ sõnas Viimsi abivallavanem Marju Aolaid (Isamaa).

,,Viimsi on kasvava elanikkonnaga omavalitsus, kus valla hariduselu seisab pidevate uute väljakutsete ees. Väljatöötamist ootab uus Viimsi valla haridusvaldkonna arengukava, moodsa ja kaasaegse hariduse- ja kultuurikeskuse Artiumi rajamine ning Randvere Kooli juurdeehituse projekteerimine ning ujula rajamine. Samuti on vajalik leida uus tubli direktor Haabneeme Koolile. Kõik need nimetatud väljakutsed seisvad Viimsi valla haridusvaldkonna abivallavanema töölaual. Mõistagi on nende tegemiste juures suureks toeks ka Viimsi Vallavolikogu. Usun kindlasti, et Marju Aolaid on kogenud  ja võimekas inimene neid väljakutseid täitma“, ütles Jan Trei (Isamaa), Viimsi koalitsiooni aseesimees ning volikogu liige.

„Hariduse abivallavanema ametikoht on olnud mitu kuud täitmata. Abivallavanem Annika Vaikla on sellel ajal hariduse valdkonna vedamisega väga hästi hakkama saanud ja paljud olulised küsimused on leidnud lahenduse. Marju Aolaidil on väga hea ülevaade Eesti haridussüsteemist ning tal on ka pikaaegne töökogemus omavalitsuses nii vallavalitsuse liikmena kui vallavolikogu hariduskomisjoni juhina. Olen kindel, et hariduse valdkond saab endale hea juhi ja meie endale professionaalse, toreda uue kolleegi,“ sõnas Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Marju Aolaid on sündinud Paides. 1988. aastal lõpetas Paide 3. Keskkooli, mõni aasta hiljem sai Tallinna Ülikoolist pedagoogika ja algõpetuse metoodika eriala diplomi ning omab Tallinna Tehnikaülikooli ärikorralduses magistrikraadi. Marju on töötanud pea kuus aastat koolis õpetajana, seejärel ligi 15 aastat panganduses inimeste arendaja, koolitaja ja juhina. Viimased viis aastat on Aolaid töötanud SA Innove õpetaja ja koolijuhi täienduskoolituskeskuse juhatajana ja lisaks on olnud alates 2013. aastast Harku vallavalitsuse liige.

Alates 10. detsembrist 2019 on Viimsi valla abivallavanem Annika Vaikla asendanud alus-, üld- ja huviharidus ning noorsootöö valdkonda.

Viimsi vallavalitsus on viieliikmeline, sinna kuuluvad vallavanem Illar Lemetti, abivallavanemad Annika Vaikla, Margus Kruusmägi ja Marju Aolaid ning rahandusosakonna juhtaja Evelin Vahenõmm.