Viimsi vanaduspensionäride ühekordne toetus tõusis 90 eurole

22. sept 2020
pilt

Viimsi vallavalitsus võttis septembri keskel vastu korralduse, mille kohaselt makstakse ka tänavu vanaduspensionäridele ühekordset toetust toimetuleku parandamiseks. Toetuse suurus on 90 eurot.

Vallavanem Illar Lemetti sõnul on Viimsi vald pensionäridele toetust maksnud alates 2010. aastat. „Kümme aastat tagasi toetuse maksmisega alustades oli summa 500 krooni ehk 32 eurot. Alates 2015. aastast on seda pidevalt tõstetud ning ka tänavu otsustasime lisada toetusele 10 eurot juurde,“ lausus vallavanem.

Sotsiaalvaldkonna abivallavanem Annika Vaikla avaldas heameelt, et Viimsi väärtustab oma eakaid. „Ühekordne toetus toimetuleku parandamiseks on üks paljudest eakatele mõeldud sotsiaalhoolekande meetmetest meie vallas. Tulenevalt kevadise eriolukorra mõjudest oleme valla eelarvet konservatiivsemaks korrigeerinud, kuid samas otsustanud sotsiaalvaldkonna rahastuse jätta puutumata. Keerulistel aegadel on erinevad sotsiaaltoetused veelgi olulisemad ning loovad turvatunnet,“ rääkis Annika Vaikla.

Viimsi vanaduspensionäride ühekordset toetust makstakse ligikaudu 2400-le taotluse esitanud valla pensionärile ning eelarves on selleks ette nähtud 216 000 eurot. Harjumaal maksab sellisel kujul pensionäridele toetust veel Tallinna linn, teistel maakonna omavalitsustel analoogne toetusliik puudub.

Toetust makstakse vanaduspensioni saajatele, kelle rahvastikuregistrijärgne elukoht on registreeritud Viimsi vallas enne 31. detsembrit 2019.

Toetuse esmakordsel taotlemisel tuleb vallavalitsusele esitada vormikohane taotlus Viimsi valla kodulehel SIIN

Pensionärile, kes sai toetuse eelmisel aastal arvelduskontole, kantakse sel aastal toetussumma automaatselt samale kontole ajavahemikul 15. oktoobrist kuni 15. detsembrini.

Täpsem info valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonnast esmaspäeviti kell 14-17 ja neljapäeviti kell 9-12 ja 14-17 või telefonidel 602 8825 ja 602 8867.

NB! Kui toetuse saaja arvelduskonto number on aasta jooksul muutunud, palume sellest teada anda hiljemalt 9. oktoobriks 2020 tel 602 8825 või 602 8867 või e-posti aadressil reet.aljas@viimsivv.ee või risto.nigol@viimsivv.ee .