Viimsilased hääletavad kaasava eelarve 57 idee vahel

1. dets 2020
Viimsi kaasava eelarve hääletus

Viimsilased hääletavad kaasava eelarve 57 idee vahel

Tänasest algas Viimsi kaasava eelarve hääletus, kus viimsilased saavad valida 57 erineva idee vahel. Kuni 13. detsembrini toimuval hääletusel saab oma valiku teha elektrooniliselt vallavalitsuse kodulehel või Viimsi raamatukogus.

Hääletusel saavad osaleda kõik vähemalt 16-aastased inimesed, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Viimsi vald. Igaühel on kolm häält, mis annab võimaluse hääletada kolme erineva idee poolt. Hääletuse tulemusena reastatakse ideed vastavalt saadud häälte arvule ning 2021. aastal viiakse ellu kaks enim hääli saanud kuni 50 000 eurost projekti.

Hääletamine toimub elektrooniliselt Viimsi valla kodulehe kaudu infosüsteemis VOLIS, kus tuleb end identifitseerida ID-kaardi või mobiil-IDga. Kellel puudub interneti kasutamise võimalus, saavad isikut tõendava dokumendi esitamisel oma hääle anda Viimsi raamatukogus esmaspäevast reedeni kell 10-20 ning nädalavahetustel kell 10-16.

Elektrooniline hääletus lõpeb 13. detsembril kell 23.59 ning hääletustulemused avaldatakse esimesel võimalusel. Lõplikult kinnitab hääletustulemused vallavalitsus oma korraldusega.

Vallavanem Illar Lemetti sõnul näitab esitatud ideede suur arv, et info kaasava eelarve protsessist on hästi levinud.

“Esimest korda läbiviidav Viimsi kaasav eelarve on uus ja õpetlik nii ideede esitajatele kui protsessi korraldavatele vallavalitsuse ametnikele. Tänaseks hääletusele jõudnud 57 ideed on läbinud esimese filtri ning vastavad kaasava eelarve nõuetele. Edasine on viimsilaste kätes, milliseid ideid nad peavad elluviimise vääriliseks.

Loodan, et eelolevad kaks nädalat saavad olema põnevad ja neid päevi jääb ilmestama sõbralik ja üksteist austav kampaania oma idee toetuseks. Kutsun kõiki hääletama,” lausus vallavanem.

Lisainfo hääletamisele pandud ideede kohta ning viide hääletuskeskkonale: www.viimsi.ee/kaasaveelarve

Lisainfo:
Liina Mugu