Viimsi Tunnustab 2021 galaõhtul tunnustati silmapaistvaid viimsilasi ja organisatsioone

20. dets 2021
Viimsi tunnustab

20. detsembril tähistas Viimsi taasasutamise 31. sünnipäeva ning selle raames tunnustati 2021. aasta jooksul silmapaistvaid tulemusi saavutanud inimesi ja organisatsioone.

Tunnustused anti üle seitsmes kategoorias: kultuuri-, spordi- ja noorsootöö aastapreemiad, sotsiaalvaldkonna teo ning haridusvaldkonna toetaja tunnustused, Viimsi Kauni Kodu konkursi preemiad, tänukirjad Viimsi kaasava eelarve eduka projekti esitamise eest ning panuse eest Viimsi turvalisusse. Siin on ülevaade, kes tunnustuse pälvisid.

Aasta kultuuritegu on teatrilavastus „Mis sa ilma paadita teed“. See on muusikaline jutustus Aksi saare ajaloost ja möödunud aegade saarekultuurist Aksi ühe värvikaima elaniku - muusiku, helilooja, ajakirjaniku, fotograafi ja pärimuskoguja - August Luusmanni pilgu läbi.

Aasta kulturisündmuse korraldaja on Hille Poroson, kes on EELK Viimsi Püha Jaakobi kiriku organist ning olnud südikas kiriku oreliprojekti käivitaja ja eestvedaja.

Aasta kultuurikollektiivi tiitliga pärjati rahvamuusikaansambel "Pirita". Ansambel on säilitanud piirangute keerulises olukorras tegevuse aktiivsuse, püüdnud üleval hoida rahva meeleolu korraldades hulgaliselt esinemisi ja kontserte.

Aasta juhendaja on Hea Tuju Stuudio aktiivne ja leidlik loominguline juht Piret Kõõra. Hea Tuju Stuudio on Viimsis tegutsenud juba 10 aastat, pakkudes erinevaid tegevusi lastele ja täiskasvanutele.

Aasta tegija tunnustuse vääriliseks peeti Viimsi ViVa TV/Viimsi ViVa virtuaalklubi meeskonda, kes alustas virtuaalsaadete sarja aastal 2020 aprillikuus ning kelle saadetes on sõna saanud paljud tegusad viimsilased.

Aasta noorsootöö preemia laureaat on Viimsi Noortekeskus, mis on kinni haaranud igast avanenud võimalusest arendamaks noorsootöö teenust vallas ning viimaks noorsootöö sõnumit laiemalt kogukonda.

Aasta haridusvaldkonna toetaja tiitliga tunnustati Püünsi Kooli hoolekogu, mis on üks aktiivsemaid haridusasutuste toetusgruppe vallas. Hoolekogu teeb pidevalt tööd selle nimel, et Püünsi Kool jätkaks 9-klassilise põhikoolina ning oleks kogukonna kese.

Aasta sporditegu tiitliga pärjati MTÜ Korvpalliklubi Viimsi. Eesti esiliiga võit, Eesti meistriliigasse ja Eesti-Läti korvpalli ühisliigasse tõus on olnud spordiklubi joaks suurepärane saavutus.

Aasta spordisündmuse korraldaja on Viimsi Lauatenniseklubi, kes korraldas esmakordselt üle 120 mängijaga rahvusvahelise lauatenniseturniiri Viimsi Open in memoriam Katrin Marks.

Aasta treeneri tiitli pälvis Rein Ottoson. Leppneemes ja Pirital omanimelises purjespordikoolis tegutsev teenekas purjetamise treener on olümpiasportlase Karl-Martin Rammo juhendaja ning on aastate jooksul tippu viinud paljud Eesti purjetajad.

Aasta võistkond on Viimsi/Noto (KK Viimsi), kes on 2021. aasta korvpalli Eesti meistrivõistluste esiliiga meister, olles esiliigas ainus klubi, kelle ridadesse ei kuulunud tasustatavaid mängijaid ega võõrmängijaid.

Aasta seeniorsportlane on Kadri Tammoja, kes saavutas novembris kulturismi- ja fitnessi MM-il masters bikini 35-39-aastaste vanuseklassis 164+ kategoorias pronksmedali. Eesti meistrivõistlustel võitis ta kaks kulda.

Aasta meessportlane on purjetaja Karl-Martin Rammo, kes osales tänavu oma kolmandatel olümpiamängudel ja saavutas 15. koha Laser klassis.

Aasta naissportlane on paraujuja Susannah Kaul, kes võitis paraujumise EM-il Madeiras 50 m vabalt distantsil hõbemedali, osales Tokyo OM-il ja kel on mitmeid teisi kõrgel tasemel tulemusi.

Aasta meesnoorsportlane on Joonas Lember, kes osales sel aastal viimast aastat veemoto noorte võistlusklassis GT-15 ja saavutas EM-il hõbemedali. Joonas on juba olnud edukas ka täiskasvanute klassis.

Aasta naisnoorsportlane on CFC spordiklubi kasvandik Eliisabet Kool. Vaatamata kasinatele umeoludele ja reljeefi puudusele on ta suutnud end rannakülast Eesti suusakoondisesse võidelda.

Aasta tegu sotsiaalvaldkonnas on Viimsi Hoolekandekeskuse rajamine. Tunnustus anti Viimsi Päevakeskuse ümberkujundamise eest Viimsi Hoolekandekeskuseks ja selleks vajalike ruumide väljaehitamise ja sisustamise korraldamise eest. Tunnustuse pälvisid Annika Vaikla, Viimsi vallavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond ja Viimsi Haldus OÜ.

Viimsi Kauni Kodu konkursil sai I koha Ülle Kosk Laiakülast, II koha Eva Link Kelvingi külast ning III koha Merike Heinsoo Haabneeme alevikust.

Samuti tunnustati galal Viimsi kaasava eelarve projekti võiduidee esitajaid. Kõige enam hääli - 540 kogus Haabneeme ranna sanglepiku ja Viimsi Kooli madalseiklusraja projekt. Idee autorid on Signe Kõiv, Mairi Saar, Lea Kirotar ja Liia Ringo.

Vallavalitsuse tänukirja sai Politsei Ida-Harju vanemuurija Roman Tkatšenko. Just tänu tema visadusele ja tähelepanelikkusele suudeti kinni pidada mees, kes varastas Viimsi vallas 2021. aasta veebruarikuus ja maikuus sõidukite küljepeegleid.

Tänukirja teenisid kolm vaprat Viimsi abipolitseinikku – Janek Murakas, Taavi Valgmäe ja Alar Mik, kes on vabatahtlikult aidanud Viimsit hoida turvalisena ja kelle panus on hindamatu.

Palju õnne kõikidele tunnustuste saajatele ja nominentidele! Suur tänu ka Teile, kes Te märkasite ja esitasite tunnustamisele tublisid tegijaid!

Palju õnne Viimsi vallale 31. taasasutamise sünnipäeval!