18 Okt

Koolitussari "Õppiv lapsevanem" ehk vanemate õpihommikud Viimsis

Viimsi Huvikeskus | Nelgi tee 1
Koolitussari "Õppiv lapsevanem" ehk vanemate õpihommikud Viimsis

Lapsevanemate koolitussarja õpihommikud toimuvad reedeti kell 11-13 Viimsi Huvikeskuse treeningsaalis nr 2.

Koolitussarja "Õppiv lapsevanem" eesmärk on olla lapsevanematele toeks lapse arenemise ja kasvatamisega seotud teemadel. Õppimisvõimalusi pakutakse erinevate tegevuste kaudu ja õpihommikutel osalenud vanem tunneb end enesekindlamalt, tajub lapsi, maailma, teisi ja iseennast tõenäoliselt teistmoodi kui enne seda. Õppimine innustab teemasid ise sügavamalt edasi uurima ning katsetama.

Osalema on oodatud lapseootel, titade, väike- ja kooliealiste laste (vana)vanemad – kõik, kes on inimese arengust, tervisest ja õppimisest huvitatud. Soovitatav on osaleda koolitussarja kõigil või enamikul koolitustel, sest õpiteemad on üksteisega seotud ning moodustavad terviku. Koolitusgrupi suurus on optimaalne ehk 6-12 inimest.

Koolitaja Kristi Arendi pädevus on mitmekülgne: andragoogika magister, täiskasvanute koolitaja, lapsekandmise nõustaja (Dresdendi Trageschule), imetamisnõustaja (SIETi liige), meta-tervise konsultant, suhtlemistreeneriks õppija (väljaõpe läbitud). Lapsevanemaid nõustab ja koolitab alates 2006. aastast.

Osalustasu ja osalemiseks registreerumine: https://31v6KKp
Kontakt: kristi.arendi@gmail.com, tel 521 9097.

Koolitussarja kava:

1. R, 20.09 Lapsest areneb inimene – kas ja kuidas?
Sissejuhatus koolitussarja. Laps kui meeleorgan ja potentsiaalne inimene. Lapse vajadused ja tervikliku arengu eeldused. Lapsepõlve eetilised ja füsioloogilised mõjud. Vanema ja lapse suhe – tähtsaim side terveks eluks. Eetika.

2. R, 4.10 Lähedus ja eetilised väärtused – lapse arengu võtmetegurid.
Lähedus on võtmetegur lapse füüsilises ja psüühilises arengus ning tervises. Esimesel eluaastal, mil laps areneb minutitega ja mil pannakse alus seotuse stiilile – suhtumisele endasse ja teistesse, emotsioonidele ja käitumisele. Lapsevanema eetika ja eetilised väärtused.

NB! Lapseootel ja 0-6-kuuste laste vanemate jaoks on sellele koolitusele sobiv jätk praktiline lapsekandmise õpituba, kus saab õppida, kuidas last pärast sündi turvaliselt ja korrektselt kandelina või -kotiga kanda. Anna oma osalemissoovist teada registreerumislehe kaudu ja/või küsi täpsemalt: kristi.arendi@gmail.com

3. R, 11.10 Lapse uni ja magamine – miks ta ei maga ja kuidas magab?
Imiku ja väikelapse uni ning magamine. Uni kui keerukalt reguleeritud korrapärane protsess. Une funktsioon organismis, unevajadus ja und mõjutavad tegurid. Kuidas soodustada rahulikult uinumist ja kvaliteetset und?

4. R, 18.10 Naerunägu, nutulaul ja jonnipusa – aitäh, et mõistate!
Naer, nutt ja jonn - mis, milleks ja millal? Lapse emotsionaalne areng. Emotsioonid kui sisemised foorituled – mis toimub organismis? Agressioon ja agressiivsus. Kuidas vanemana teadlikult ja turvaliselt käituda?

5. R, 1.11 Lapsega suhtlemine – kaosest koosloomiseni.
Suhtlemine on suhete ja tervise alus, aitab vajadusi rahuldada. Vanema roll on osata suhelda last mõistes, mitte hukka mõistes ja olla lastele eeskujuks, et lapsel oleks turvaline kasvada ja olla hinnatud sõber ning mängukaaslane. Kuidas rääkida lapsega nii, et ta aru saaks? Kuidas end kehtestada, mitte lapsega manipuleerida?

6.. R, 8.11 Mina olen mina – selgroog ja lihased.
Enesehinnang ja enesekindlus – mis ja milleks? Kas ja kuidas mõjutab enesehinnang tervist? Kuidas lapse enesehinnangu ja -kindluse kujunemist toetada?

7. R, 15.11 Lapse seksuaalne areng – loomulikult loomulikust.
Seksuaalsus on inimeseks olemise osa ja tihedalt seotud lapsepõlves kogetuga, mõjutab enesehinnangut ja tervist. Mida teada, tähele panna, kuidas lapsevanemana käituda?

8. R, 29.11 Ainulaadne laps – armastusväärne ja andekas!
Kes on armastusväärne ja kes on andekas? Võimed, anded, oskused. Intelligentsus, loovus ja pühendumus. Mida vanemana teada, tähele panna ja teha lapse andekuse väljendumisel?

9. R, 6.12 Lapsed nutikas maailmas – võta heaks või anna andeks?
Neti ja nuti, küber ja digi – laps, telefon, arvuti ja internet. Oht või võimalus? Vajadus või sõltuvus? Eeldus või kohustus? Foobia või meelerahu? Mida me teame, näeme ja tunneme ning mida ei tea, näe ega tunne.

Osalemiseks registreerumine:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqEMTSV3L-CKmXo-ABMkhSPru0HKOazOA1au9xV6nlORw4HQ/viewform?fbclid=IwAR1un_UH-2CFAHO6ly-1Vlt2C7eNpgmPGSrN1oYAEJ657aE0e_05RJYcwh8