Kirikud

Viimsi vallas on neli kirikut ning Prangli ja Rohuneeme kabel. Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Ida-Harju praostkonna haldusalasse kuuluvad EELK Randvere Püha Peetri kirik ja EELK Prangli Püha Laurentsiuse kabel, EELK Tallinna praostkonna haldusalas on aga EELK Viimsi Püha Jaakobi kirik ja EELK Naissaare Püha Maarja kirik.

EELK RANDVERE PÜHA PEETRI KIRIK

Pildi kirjeldus

Randvere Peetri kirik on ehitatud aastatel 1848-1852, kalmistu rajatud aastal 1803. Randvere Peetri kirik on ehitatud aastatel 1848-1852, kalmistu rajatud aastal 1803. EELK Randvere kogudus tegutseb iseseisvana aastast 1923. Koguduse õpetaja on Aare Kimmel. Juhatuse esimees on Alo Tamm.
E-post: aare.kimmel@eelk.ee 
E-post: randvere@eelk.ee 
Kodulehekülg
Koguduse arvelduskonto number EE924204246700393709 Coop Pank. Jumalateenistused toimuvad pühapäeviti ja suurematel kirikupühadel kell 14.30

EELK PRANGLI PÜHA LAURENTSIUSE KABEL

Pildi kirjeldus
Foto autor: Metsavend

Prangli kabel koos külakalmistuga asub saare lõunaosas, Lääneotsa külas. Kabel on ehitatud 1848. aastal. 2008. aasta kevadel loodi Prangli saarel esmakordselt ajaloo jooksul oma kogudus. Kogudust teenib diakon Herki Talen.
E-post: herki.talen@eelk.ee 
Koguduse hooldusõpetaja on Margus Kirja
E-post: margus.kirja@eelk.ee  
Kodulehekülg
Jumalateenistused toimuvad ülestõusmispühadest kuni jõuludeni igal teisel pühapäeval kell 11.00

EELK VIIMSI PÜHA JAAKOBI KIRIK

Pildi kirjeldus

Püha Jaakobi kirik on Viimsi valla kõige uuem pühakoda, ehitustööd algasid 2003 aastal. Kirik asub Pringi külas, Nurme tee 2. See on Eestis ainuke EELK kaasaegne kirikuhoone. Hoone arhitektid Erkki Ristoja ja Martin Aunin on projekteerinud Viimsi kiriku rannaolustikku sobivana. Kirikus on 230 istekohta, käärkamber, vestibüül. Kellatorni kõrgus on 13 meetrit. Tornis on 2 kella: Suurem, ligi 600-kilone Memento Mori (Ära unusta surma) on valatud mereohvrite mälestuseks. Väiksem, ligi 200-kilone Memento Vivere (Pea meeles – elada tuleb) on valatud tänuks pääsemise eest. Kirik mälestab kõiki neid, kelle soolane vesi on meie hulgast ära võtnud. Kiriku ehitus on saanud võimalikuks tänu era-annetustele ja valla rahalisele toele. Annetada saab EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse arvelduskontole 221011350104 , Swedbank või Viimsi Püha Jaakobi kirikus kohapeal, Pringi külas, Nurme tee 2 enne ja pärast jumalateenistusi. 

Koguduse õpetaja on Mikk Leedjärv
E-post: mikk.leedjarv@eelk.ee
Telefon: 5661 7247 
Juhatuse esimees on Aivar Põlda 
E-post: aivar@kahjuennetus.ee 
Kodulehekülg
Jumalateenistused koos armulauaga toimuvad pühapäeviti kell 11.00.

ROHUNEEME KABEL

406Rohuneeme kabel-kiriku renoveerimistööd on edenenud suuresti tänu kohalike inimeste initsiatiivile. Taastustööde tõeliseks meistrimeheks on Viimsi KK käsitööõpetaja Sulev Ennomäe, kes hoiab korras kogu Rohuneeme kalmistut. Tema meistriteoseks sai ka kabelile uue katuse ja torni ehitamine, mis hävitati peale II Maailmasõda. Viimsilane Laine Kleesment  tagastas kirikule kella, mis on paigaldatud oma auväärsele kohale kellatornis.  Rohuneeme kabel asub poolsaare tipus, Rohuneeme külas, Kalmistu tee 18.  
Telefon: 609 8936 
Kodulehekülg
Iga kuu esimesel pühapäeval algusega kell 13:00 toimub Rohuneeme Kabelis jumalateenistus armulauaga.

 

EELK NAISSAARE PÜHA MAARJA KIRIK

Naissaarel-8.09.2014-032Praegusele lähedase ilmega kirik ehitati saarele 1856. aastal, kuid see hävis I Maailmasõja päevil.
Tänane ehitus püstitati 1934. a ning käimas on kiriku taastamistööd.
Kirikut teenib EELK Tallinna Rootsi - Mihkli kogudus. Koguduse õpetaja on Patrik Göransson.
E-post: patrik.goransson@eelk.eerootsi-mihkli@eelk.ee 
Kodulehekülg

VIIMSI VABAKOGUDUS

Pildi kirjeldus

Viimsi vabakoguduse kiriku hoone ümberehitustööd algasid 1990-ndatel aastatel. 
Tänaseks on kirikust saanud atraktiivne hoone, millele lisab palju juurde valgustatud torniosa. Kirik asub Haabneeme alevikus, Rohuneeme tee 40. Kirikut teenib EK Viimsi Vabakogudus

 

Koguduse pastor: Kristjan Kalamägi
Telefon5813 5157  
E-post: 
pastor@viimsikogudus.ee
Juhatuse esimees: Arvo Raja
Telefon:  525 1353  
E-post: esimees@viimsikogudus.ee
Kodulehekülg
Jumalateenistused toimuvad pühapäeviti kell 12.00