Sotsiaalteenused

Koduleh

Sotsiaalteenused toetavad inimeste toimetulekut ja elukvaliteeti. Sotsiaalteenuseid on õigus saada kõigil abivajajatel, kelle registreeritud elukoht on rahvastikuregistris Viimsi vald. Erandiks on vältimatu sotsiaalabi (toit, riided, ajutine eluase), mida korraldab kohalik omavalitsus, kelle haldusterritooriumil inimene abi vajamise hetkel viibib. 

Viimsi vald pakub elanikele järgmisi sotsiaalteenuseid:

Abivajaduse korral tuleb pöörduda Viimsi vallavalitsuse poole.

Kui te vajate sotsiaalvaldkonna ja/või -teenuste nõu või täiendavat infot, mida te kodulehelt ei leia, tuleks registreerida kohtumine broneerimiskeskkonnas.

NB! Võimalik on vastuvõtt nii virtuaalselt kui ka kohapeal vallavalitsuses (Nelgi tee 1, Viimsi alevik). Ligipääsuinfo sotsiaal- ja tervishoiuosakonda leiab siit. 

Sotsiaal- ja tervishoiuosakonna töötajate kontaktid leiab siit.

Sotsiaalteenuste taotlemist, määramist, osutamist ning rahastamist kirjeldab volikogu määrus Viimsi valla sotsiaalteenuste osutamise tingimused ja kord.

 

KONTAKT

Tõnu Troon
sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja
tonu.troon@viimsi.ee
602 8810

Sotsiaalteenuste vajaduse korral tuleb esitada taotlus. (Vaata vastava teenuse infost.) Sotsiaalteenust võib taotleda seda vajav inimene või tema esindaja. Kui vajate abi taotluse täitmisel, siis saab võtta ühendust sotsiaal- ja tervishoiuosakonna töötajatega

Taotluse vastus jõuab esitajani hiljemalt 15 tööpäeva jooksul peale vajalike dokumentide esitamist.

Iga esitatud taotlust hindavad sotsiaaltöötajad, kes selgitavad välja konkreetse vajaduse, abi mahu ja tingimused. Vajadusel kogutakse lisainformatsiooni, täiendavaid dokumente ja küsitakse täpsustavaid küsimusi. Vajadusel ja võimalusel külastab sotsiaaltöötaja teenuse vajajat tema kodus või viibimiskohas (nt haigla või hooldekodu) toimetulekuvõime ning vajaduste täiendavaks hindamiseks.

Teenuse maksumuse katmisel on kasutusel erinevad arvutusmudelid, mis lähtuvad iga juhtumi asjaoludest. Enamik teenuseid on abivajajale tasuta. Täpsemat infot iga teenuse maksumuse kohta leiab teenuse alajaotusest. 

Taotleja poolt kaetava rahalise osa suurus kujuneb vastavalt teenuse mahule, maksumusele ja tema või ülalpeetavate majanduslikust olukorrast. Ehk siis kui inimesel ei ole rahaliselt võimalik toime tulla, on esmane ülalpidamiskohustus pereliikmetel ehk vanematel või lastel. Hinnangu finantsvõimekusele annavad sotsiaaltöötajad peale analüüsi.