29 märts

Lennart Meri mälestuskontsert

Viimsi Püha Jaakobi kirik

Kolmapäeval, 29. märtsil möödub 94 aastat president Lennart Meri sünnist. Tähtpäeva puhul astub Viimsi EELK Püha Jaakobi kirikus toimuval mälestuskontserdil üles Segakoor Vox Populi dirigent Janne Fridolini juhatamisel ning koos organist Ulla Kriguliga. Vahetekste loeb Rasmus Kaljujärv.

Mälestuskontsert on pühendatud Viimsi valla aukodaniku president Lennart Meri sünniaastapäevale. Taasiseseisvunud Eesti esimene president, kirjanik ja filmimees Lennart Meri on Viimsi valla aukodanik alates 10. jaanuarist 2006. Lennart Meri mälestuskontserti korraldatakse Viimsi valla eestvedamisel alates 2009. aastast. 

Mälestuskontserdil tehakse teatavaks tänavused Lennart Meri nimelise preemia laureaadid ja antakse üle preemiad. Lennart Meri preemiat antakse välja alates 2014. aastast ja selle eesmärk on innustada ülikoolis õppivaid noori, kes on teinud väljapaistvat erialast uurimustööd.

Kontsert on tasuta ning selle järgselt on kõik oodatud Rannarahva muuseumisse kohvile ja kringlile. Lisaks toimub peale kontserti Rannarahva muuseumis Kapten Uno Lauri Merekultuuri Sihtasutuse ja kirjastus Varraku koostöös kirjastatud raamatu „Eesti merenduse ajalugu I osa“ esitlus.