13. Viimsi rattaretk toimub juba 8. juunil

5. juuni 2024

Tänavune Viimsi rattaretk stardib juba käesoleval laupäeval, 8. juunil. Osalema pääseb tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine portaalis www.matkafy.ee, sest kohtade arv on piiratud.

Kokku pääseb üritusest osa saama 150 kiiremat registreerujat, kusjuures tasub märkida, et kaks nädalat enne üritust oli end kirja pannud ligi 100 ratta- ja kultuurisõpra. Selle üle on vaid suur rõõm!

Võrreldes varasemaga on selle aasta rattaretk uues kuues – grupp helindatakse ning kogu sõitmise ajal on matkajuhil võimalik osalejatele Viimsist ja selle põnevatest ajalootahkudest rääkida. Seetõttu on ka osalejate arv piiratud, et grupp jääks kontrollitavasse suurusesse.

Rattaretke rada on vaheldusrikas, sisaldades nii metsateid, linnatänavaid kui ka suuremate teede äärseid kergliiklusteid. Seega päris maanteerattaga rada läbitav ei ole, ent nii maastikuratta kui ka linnarattaga saab kenasti hakkama.

Kuna tegu pole võistlusega, siis suuri liikluskorralduse muudatusi üritus kaasa ei too. Heaks uudiseks autojuhtidele on see, et liiklust kuskil ei suleta ja ümber ei korraldata. Küll aga tasub viimsilastel olla tähelepanelik ja arvestada, et rattaretke ajal võib teeületuskohtades ette tulla lühemaid seisakuid, sest reguleerijate abiga ratturite grupi teeületuse ajaks liiklus peatatakse.

Üritusele antakse avapauk 8. juunil kell 12 ning orienteeruvalt plaanitakse ca 30 km pikkune ring läbi matkata umbes kolme tunniga. Et õigeaegselt liikuma hakata, siis osalejatel palutakse starti saabuda 30 minutit varem. Siis jõuavad korraldajad kenasti raadiosaatjad laiali jagada ja üritus saab õigel ajal alata.

Vaata www.matkafy.ee kodulehelt, kas veel on vabu kohti või on kõik osaluskohad juba täitunud. Kui sel korral üritusel osaleda ei õnnestunud, siis ära muretse – Viimsi rattaretk tuleb uuesti taas aasta pärast.

Rajakaardi leiab siit.

Mihkel Reile