Lemmikideede poolt hääletades kujundad valla tulevikku

10. juuni 2024
foto

Kaasava eelarve rahvahääletus kestab keskkonnas VOLIS 16. juuni südaööni. Valikus on 11 ideed ning oma hääle saab anda neist kolmele.

VOLIS-keskkonnas toimuval hääletusel on oodatud osalema kõik vähemalt 16-aastased Viimsi valla elanikud. Hääletuse tulemusena reastatakse ideed piirkonnapõhiselt vastavalt saadud häälte arvule, alustades enim hääli saanud ideest. Vallavalitsus avalikustab ideede pingerea Viimsi valla kodulehel pärast hääletuse lõppu. Hääletuse leiad kõige lihtsamalt Viimsi valla kodulehelt www.viimsi.ee/kaasaveelarve.

Seekord on võistlustules sellised ideed:
Graffititünnid – vanade kütusemahutite muutmine kunstiprojektideks, et rikastada kohalikku kultuuri ja pakkuda visuaalset naudingut.

Kelvingi korvpalliväljaku uuendamine – pinnasekatte uuendamine, et pakkuda noortele paremaid tingimusi sportimiseks ja võistluste korraldamiseks.

Kelvingi rulapargi projekteerimine ja ehitamine – uue ja ohutuma rulapargi rajamine, mis vastab kohaliku rulatamisest huvitatud noorsoo vajadustele.

Naissaare madalseiklusrada – loodusliku disainiga seiklusrada lastele ja noortele, mis aitab arendada koordinatsiooni, kehatunnetust ja tasakaalu.

Tammneeme sadama slipp – merelkäimise ja rannakultuuri mitmekesistamise koht, mis suurendab paatide turvalist veeskamist ja meresõidu ohutust.

Tädu terviseraja pikendus Randvere koolini – uue valgustatud lõigu rajamine ja olemasoleva raja parendamine.

Viimsi idakaldale mitmekülgse puhke- ja virgestusala I etapi loomine – puhke- ja virgestusala loomine, mis vastaks kõikide vanusegruppide vajadustele.

Viimsi JK staadionile katusealuse rajamine – katusega tribüüni loomine, et laiendada staadioni kasutusvõimalusi erinevateks kultuuri- ja spordiüritusteks.

Viimsi kogupere teatrifestival VILLE – festival lastele erinevate kultuurivormide tutvustamiseks, mis toetab laste täisväärtuslikku arengut ja edendab vaimset tervist.

Viimsi Võlumaa üritus Laidoneri pargis – valgusetendus koos kogukondlike tegevustega II advendi tähistamiseks.

Wrangelsholm kettagolf Prangli saarel – 9 korviga kettagolfirada, mis suurendab Prangli saare atraktiivsust turistide seas ja pakub kohalikele uusi aktiivse ajaveetmise võimalusi.

Hääletamis tasub silmas pidada, et alevike ja külade ideed on eraldi konkurentsis. Seega hääleta julgelt mitme idee poolt. Teeme koos Viimsi paremaks!

Jane Saks
Viimsi Teataja toimetaja