Linnusõbralikumad ootekojad on sulelistele ohutumad

20. sept 2024

Vallavalitsus lisas neljale bussiootekojale linnukleebised, et seeläbi luua lennuteekonna läheduses asuvate bussipeatuste puhul lindudele ohutumad tingimused.

Suve alguses tõstatati Tammneemes tee ääres asuva Tammneeme bussipeatusega seoses mure, et sinna paigaldatud uue läbipaistvast klaasist ootekoja vastu lendavad linnud. Vald tellis, peale sellest probleemist teadasaamist, linnukleebised ja paigaldas need ootekoja klaasidele. Tammneemest saadud info valguses uurisime teemat laiemalt, et kus veel analoogseid juhtumeid esineb. Saime pöördumisi ja teateid lisaks veel kolme ootekoja kohta. Paikvaatlusel oli näha, et need ootekojad jäid lindude lennuteele ette ning kuna läbipaistvat klaasseina on lindudel raske näha, lendavad nad selle vastu ja saavad viga või hukka. Tänaseks on kleebistega tähistatud ka Reinu tee ääres olevad kaks Kelvingi peatust ning Muuga tee ääres asuv Aiaotsa peatus.

Tammneemes ja Kelvingis on kasutuses must matt pikaajaline kleebis. Aiaotsa bussipeatuses testime hallikat poolläbipaistvat klaasikleebist, nn liivapritsi imitatsioon. Linnukleebised aitavad lindudel märgata klaaspinda ning seeläbi vältida klaasi vastu lendamist ja end vigastamast.

Aiaotsa bussipeatus
Kelvingi bussipeatus
Tammneeme bussipeatus

Kui keegi märkab, et kusagil vallas on klaasist ootekoda, mille vastu linnud lendavad ja end vigastavad, siis palume sellest kindlasti teavitada vallavalitsust aadressil info@viimsi.ee. Nii saame kleebiseid juurde tellida ning ka teiste probleemsete ootekodade klaasseinu lindudele kergemini märgatavaks teha ja seeläbi muuta tehiskeskkonna lindudele ohutumaks. Aitäh märkamast ja hoolimast!

Alar Mik
abivallavanem