Pärnamäe lasteaia hoonet ehib seinamaaling

5. sept 2024
Seinamaaling

Järgmisel aastal uksed avav Pärnamäe lasteaed sai oma fassaadile kaunistuseks logo, mille maalis seinale kunstnik Maria Samburenko.

Hetkel veel kaheksas majas töötav munitsipaallasteasutus (MLA) Viimsi Lasteaiad saab uue hoone näol täienduse juba 2025. aastal. Uues ja kõikidele vajadustele vastavas lasteaias on kohti 180 lapsele.

Pärnamäe lasteaia logo on MLA Viimsi Lasteaiad kollektiivi loodud. Sellel on kujutatud heledates toonides pärnalehte ja -õit. Logo sobitub harmooniliselt kokku maja nimetusega ja teiste MLA Viimsi Lasteaia majade logodega.

Logo maalis seinale kunstnik Maria Samburenko, kes on kunstiõpetaja ja vabakutseline kunstnik. Maria ei loo kunsti mitte ainult oma stuudios, vaid ka linnatänavatel, kaunistades maju ehtsate seinamaalingutega, mis annavad linnaruumile elava ja kauni ilme. Maria sõnul võimaldab tema looming inimestel kogeda erinevaid emotsioone, mis jäävad meelde.

Maria loominguga saab tutvuda tema Instagrami kontol art_sambuko.

Polina Kossenkova
haridusosakonna vanemspetsialist