Tallinna Linnatranspordi AS uuendab sügisest koolibusse ja nende kujundust

9. sept 2021
Uued koolibussid

Sel aastal läbi viidud hanke tulemusel hakkab Tallinna Linnatranspordi AS alates oktoobrist koolibussiliine teenindama uute bussidega Irizar i4. Scania Eesti AS valmistas liinide teenindamiseks kaks 55-kohalist ja ühe 63-kohalise kõigi mugavustega bussi, mis vastavad kõikidele turvanõuetele, sh on busside kõik istmed varustatud turvavöödega ning tagavad liikumisvõimaluse ka ratastooliga sõitjatele.

Uued koolibussid hakkavad teenindama kahte Viimsi vallast Tallinna kesklinna sõitvat koolibussiliini: Viimsi keskus – Balti jaam ja Tammneeme – Balti jaam. Uued bussid tulevad liinile värskes kujunduses alates oktoobrikuust.

Scania Irizar i4 bussile valiti uus kujundus konkursiga, kuhu laekus kokku 24 tööd. Konkursi võitis Optimist Creative disainilahendus, milles kasutatakse meeleolukaid sõnumeid ning lõbusaid illustratsioone.

Viimsi vald on teinud Tallinnaga koostööd koolibussiliinide osas juba aastast 2007. Aastane koolibussiteenuse maksumus Viimsi kahe liini osas on 35 900 eurot, millest Viimsi kulu 17 950 eurot. Uute, ja selleks spetsiaalselt ehitatud bussidega suureneb ohutus, aga ka kasutusmugavus. TLT-lt on võimalik busse tellida ka koolidel ja lasteaedadel näiteks ekskursioonidele ja muudele õpilastega seotud vedude jaoks.

Koolibussid on mõeldud alg-, põhikoo­li- ja gümnaasiumiõpilaste­le. Koolibussi kasutamine on õpi­lastele tasuta. Koolibussi sisenemisel peab näitama juhile oma õpilaspiletit. Koolibuss on turvaline, sest sinna peale õpilaste teisi sõit­jaid sisse ei lasta.

Täpsem info ja koolibusside sõiduplaanid: www.tallinn.ee/koolibuss

Tunnusfotol on uue koolibussi kujundus (Tallinna Linnatranspordi AS)