Transpordiamet tähistas loomade teeületuskohad

27. sept 2021
Pildil põdra kujutis maantee peale markeerituna

Eelmisel nädalal teostas Transpordiamet Randvere teel asfaltkatte markeerimistöid, millega tähistati metsloomade peamised liikumiskoridorid.  Neljale teelõigule, kus loomad kõige sagedamini teed ületavad, kanti põdra kujutisega markeeringud.

Esimene lõik asub Mäekünka tee ja Metskitse asumi vahel. Teine lõik jääb Leppneeme-Randvere tee ristmiku ja Tammneeme asumi vahele. Kolmas lõik paikneb Tammneeme asumi ja Tiitsu tee vahel ning neljas lõik jääb Tiitsu tee ja Randvere asumi vahele. Kõigil neljal lõigul on liikumiskoridoride algused ja lõpud tähistatud vastava markeeringuga.

Loomad võivad sattuda autoteede vahetusse lähedusse tavapärasest rohkem maikuust septembrini ajavahemikus paar tundi enne ja pärast päikesetõusu ning -loojangut.  Samuti on loomade liikumine aktiivsem jooksuajal: põtrade puhul septembris - oktoobris, metssigadel aga aasta lõpu poole. Ka päevavalgus mõjutab loomade liikumisi: sügisel ja talvel on metsloomad toimekamad siis, kui väljas valgeks läheb või pole veel päris pimedaks läinud.

Vallavalitsus palub kõikidel liiklejatel olla tähelepanelikud ja sõita metsaga piirnevatel teedel pigem aeglasemalt.