Väärikate ülikool alustas uut õppeaastat

20. okt 2023

Väärikate ülikool Viimsis alustas uut õppeaastat 19. oktoobril Viimsi Artiumis. Sügishooaja loengud on inspireeritud teema-aastast 2023, mille tähelepanu keskmes on liikumine, keskendudes nii füüsilisele kui ka vaimsele tervisele.

Liikumisaasta puhul on vallavalitsuse kultuuriosakond planeerinud iga sügissemestri 1,5-tunnise loengu keskele 15-minutilise liikumispausi, kus kogenud tervisejuht Terje Vaino näitab ette harjutusi, mida on võimalik absoluutselt kõigil, ettevalmistuseta ja saalitoolidel teha.

Väärikaid õppureid tervitas abivallavanem Marju Aolaid. Esimese loengu „Liikumine kui arukas tegevus“ pidas TLÜ teenekas lektor Kaarel Zilmer, kes rääkis, milline on tavapärase liikumise olemus ning kuidas läbi reaalsete tegevuste arukalt liikuda, jagades nii nõuandeid kui ka erinevaid liikumissoovitusi.

Loengud toimuvad edaspidi kord kuus neljapäeviti kell 13-14.30 Viimsi Artiumi kammersaalis. Järgmine loeng toimub juba 16. novembril. Teemal „Uudishimu suure teadmatuse vastu“ annab loengu TÜ usuteaduste magister, tanatoloog Karl Käsnapuu. Täpsemalt saab eesootava koolituse kohta lugeda siin.

Kadri Sild
projektijuht