Väärikate ülikooli teise loengu peab Karl Käsnapuu

30. okt 2023
Karl

Tartu ülikooli juhitud väärikate ülikooli programmid toimuvad kokku 15 piirkonnas üle Eesti. Viimsi väärikate ülikooli teine loeng toimub 16. novembril kell 13.

Sellel korral toimub loeng teemal „Uudishimu suure teadmatuse vastu“. Karl Käsnapuu on tanatoloog ehk surmauurija. Tema teaduslik huvi on hõlmanud surmakultuuri, surmahirmu ning surmalähedasi kogemusi. Isiklik surmaga silmitsi seismise kogemus Indias dalai-laama kodulinnas, kus maailma seletab Tiibeti budism, pani teda küsima, millele me inimestena saame toetuda, kui tuleb otsa vaadata iseenda surmale. See küsimus on inimesi paelunud aegade algusest peale ning selle küsimuse vastusest oleneb nii üksikisikute kui tervete ühiskondade käitumine. Kuidas ja mida saab rääkida niivõrd kaalukast küsimuskohast, mis on ümbritsetud suurest teadmatusest?

Liikumisaasta puhul on vallavalitsuse kultuuriosakond planeerinud iga sügissemestri 1.5 tunnise loengu keskele 15-minutilise liikumispausi, kus kogenud tervisejuht näitab ette harjutusi, mida võimalik absoluutselt kõigil, ettevalmistuseta ja saalitoolidel teha.

Viimsi väärikate ülikooli 2023/24 õppeaasta loengud toimuvad kord kuus neljapäeviti Viimsi Artiumis kell 13-14.30.

Selle sügise loengud toimuvad:

• 19. oktoobril Viimsi Artiumi suures saalis,
  • 16. novembril Viimsi Artiumi suures saalis,
  • 14. detsembril Viimsi Artiumi kammersaalis.

Registreerimine loengutesse on avatud kodulehel www.ut.ee/et/sisu/vaarikate-ulikool-viimsi-vallas. Lisainfot saab e-posti teel kadri.sild@viimsivv.ee või telefonil 602 8880.

Lisaks saavad kõik Viimsi väärikate ülikooli õppurid võtta osa üle-eestilisest veebiseminaride programmist. Loengud toimuvad üks kord kuus reedeti algusega kell 15.15 Zoomi vahendusel.

• 13.10 – „Kuidas luua avalikus suhtluses dialoogi? Vanema põlvkonna roll hea suhtluskultuuri loomisel“, Halliki Harro-Loit, TÜ ajakirjanduse professor
  • 20.10 – „Identiteedist ja kultuuride erinevustest“, Aune Valk, TÜ õppeprorektor
  • 24.11 – „Geenidest ja kunstist“, Tõnu Esko, TÜ arendusprorektor

Täiendav info ja registreerimine: https://ut.ee/et/veebiseminarid