Valime Viimsi aasta ettevõtte

22. aug 2024
ettev

Viimsi vallavalitsus korraldab Viimsi parimate ettevõtete konkursi, et tunnustada meie kogukonna silmapaistvamaid ettevõtteid ja ettevõtjaid.

Konkursi eesmärk on tõsta esile Viimsis tegutsevaid ettevõtteid, kes oma tegevuse, uuenduste ja panusega on edendanud ettevõtlust, loonud töökohti, rikastanud meie valla elu ja toonud kaasa positiivseid muutusi. „Tänavu on Viimsis ettevõtlusaasta, mille raames on toimunud mitmesuguseid tegevusi. Näiteks oleme külastanud erinevaid ettevõtteid ja tutvustanud neid viimsilastele Viimsi Teatajas. Aprillikuus toimunud Viimsi visioonipäeval anti ettevõtluse töötoas sisend valla üldplaneeringusse. Maikuus oli kõigil võimalus osaleda ettevõtlusmessil, kuhu tuli kokku 74 kohalikku ettevõtet. Oktoobris ootame kõiki huvilisi ettevõtluspäevale ning enne aasta lõppu tunnustame ja täname kogukonna silmapaistvamaid ettevõtteid ning ettevõtjaid pidulikul ettevõtlusgalal. Ettevõtete tunnustamise protsessis saab kaasa rääkida iga viimsilane, andes oma hääle seda väärivale ettevõttele,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Kandidaate saab esitada järgnevates kategooriates:

Aasta ettevõte turismivaldkonnas

Turismiettevõte, mis on demonstreerinud stabiilsust ja jätkusuutlikkust, omab märkimisväärset mainet ja tuntust. Hinnatakse ettevõtte positiivset mõju kohalikule kogukonnale ja majandusele.

Aasta ettevõte loomemajanduses

Ettevõte loomemajanduse valdkonnast, mis on demonstreerinud stabiilsust ja jätkusuutlikkust, omab märkimisväärset mainet ja tuntust. Hinnatakse ettevõtte positiivset mõju kohalikule kogukonnale ja majandusele.

Aasta ettevõte haridusvaldkonnas

Ettevõte hariduse valdkonnast, mis on demonstreerinud stabiilsust ja jätkusuutlikkust, omab märkimisväärset mainet ja tuntust. Hinnatakse ettevõtte positiivset mõju kohalikule kogukonnale ja majandusele.

Aasta ettevõte toitlustuses

Toitlustusega seotud ettevõte, mis on demonstreerinud stabiilsust ja jätkusuutlikkust, omab märkimisväärset mainet ja tuntust. Hinnatakse ettevõtte positiivset mõju kohalikule kogukonnale ja majandusele.

Aasta ettevõte teenuste valdkonnas

Teenuseid pakkuv ettevõte, mis on demonstreerinud stabiilsust ja jätkusuutlikkust, omab märkimisväärset mainet ja tuntust. Hinnatakse ettevõtte positiivset mõju kohalikule kogukonnale ja majandusele.

Aasta ettevõte tootmises

Tootmisettevõte, mis on demonstreerinud stabiilsust ja jätkusuutlikkust, omab märkimisväärset mainet ja tuntust. Hinnatakse ettevõtte positiivset mõju kohalikule kogukonnale ja majandusele.

Aasta ettevõte ilu- ja tervishoiuvaldkonnas

Ilu- ja tervishoiuvaldkonna ettevõte, mis on demonstreerinud stabiilsust ja jätkusuutlikkust, omab märkimisväärset mainet ja tuntust. Hinnatakse ettevõtte positiivset mõju kohalikule kogukonnale ja majandusele.

Aasta uustulija

Kategooriasse kuulub ettevõte, mis on tegutsenud kuni kolm aastat. Hinnatakse ettevõtte erilisust, leidlikkust ja potentsiaalset mõju turule, samuti jätkusuutlikkust ja laienemisvõimaluste olemasolu.

Aasta innovatsioonitegu: uuenduslikud projektid ja tegevused

Kategooria hõlmab projekte või tegevusi, mis on toimunud 2023. või 2024. aastal ja toonud kaasa märkimisväärseid uuendusi toodetes või teenustes. Hinnatakse innovatsiooni mõju ettevõtte konkurentsivõimele ja kasumlikkusele, samuti positiivset mõju kogukonnale.

Aasta toetaja: kohalikke algatusi ja projekte toetanud ettevõtted

Ettevõtted, mis on andnud märkimisväärse panuse kohalikesse algatustesse ja projektidesse. Hinnatakse  toetust kohalikele mittetulundusühingutele või sotsiaalsetele ettevõtmistele, sotsiaalset vastutustunnet ja kogukonna arendamist ning sponsorlust.

Aasta roheettevõte: keskkonnasõbralikud ja jätkusuutlikud ettevõtted

Ettevõtted, mis on rakendanud tõhusaid keskkonnahoidlikke tavasid ja algatusi. Hinnatakse positiivset mõju keskkonnale ja jätkusuutlikkuse edendamist, kliima- ja energiaküsimuste lahendamist oma tegevuse, taaskasutuse ja kestlikkuse kaudu.

Rahva lemmik: erakordse teeninduse või tootega ettevõtted, mis on tekitanud klientides positiivseid emotsioone

Ettevõtted, mis on silma paistnud erakordse teeninduse või tootega, mis on tekitanud klientides positiivseid emotsioone. 10 enam esitatud kandidaati suunatakse vallaelanike hääletusele.

Kogukonna hoidja: ettevõtted, mis on tegutsenud Viimsis vähemalt 15 aastat

Ettevõtted, mis on tegutsenud Viimsis vähemalt 5 aastat ja pakkunud siinsetele inimestele tööd. On hoidnud elus siinse piirkonna ettevõtlustraditsioone ja inspireerinud ka teisi. Hinnatakse nende panust kohaliku ettevõtluskeskkonna edendamisel ja sellesse panustamisel.

Parim õpilasfirma: Viimsi koolidest pärit õpilasfirmad

Viimsis tegutsev õpilasfirma, mis on silma paistnud leidlikkuse, innovaatilisuse, erilisuse, ettevõtlikkuse, projekti teostuse või muude tunnustuste osas.

Anna oma hääl kodulehel www.viimsivald.ee/viimsi-aasta-ettevote. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 30. september . Parimaid tunnustatakse ettevõtlusgalal, mis toimub novembris. Ärge laske mööda võimalust tunnustada neid, kes on aidanud Viimsit paremaks paigaks muuta!

Lisainfot saab e-posti teel elen.terras@viimsi.ee või helistades 602 8756.

Elen Terras
partnerlussuhete juht