Välitenniseväljakute hinnakirjad muutuvad

24. juuli 2024
Tenniseväljak

Viimsi vald kaasajastab Püünsi kooli ja Mõisapargi välitenniseväljakute hinnakirju. 1. augustist hakkavad uued hinnad kehtima Püünsi kooli tenniseväljakutel ja 1. septembrist Mõisapargi väljakutel.

Püünsi kooli juures asub kahe väljakuga kompleks, mis on läbinud viimase kahe aasta jooksul mitmeid mahukaid hooldustöid. Vallavalitsus on hinnamuutuse otsuse tegemisel võtnud arvesse kasutajatelt saadud tagasisidet ja konkureerivate väljakute hinnakirju. Sellest lähtuvalt on plaanis langetada senist 26-eurost tunnihinda 18 euroni. Uus hind hakkab väljaku kasutamiseks kehtima 1. augustist 2024. Selle muudatuse eesmärk on suurendada Püünsi tenniseväljakute kasutatavust, muutes seda taskukohasemaks. Kasutajate hulga suurenemine omakorda looks suurema katte väljaku hoolduskuludele.

Mõisapargi spordikompleksis asuvad väljakud läbisid hiljuti põhjalikud hooldustööd. Viimati uuendati nende väljakute hinnakirja 2020. aastal ja sellest ajast on kehtinud 12-eurone tunnitasu, mis ei kata täna hoolduse ja väljaku arendamiseks vajaminevaid kulutusi. Üleüldise hinnatõusu foonil ei ole võimalik sama hinnaga sama kvaliteetset väljakut huvilistele pakkuda ja seepärast on vallavalitsus otsustanud 1. septembrist 2024 tõsta senise tunnitasu 18 euroni.

Mõlema hinnamuudatuse eesmärk on, et kohalikel tennisehuvilistel oleks võimalik ootustele ja vajadustele vastavatel väljakutel treenida. Sportimisvõimaluste kvaliteedi tõstmine ja kättesaadavuse parandamine loob Viimsisse tervist toetava elukeskkonna, mis omakorda aitab suurendada meie valla inimeste tervelt elatud aastaid.

Harri Ausmaa
kultuuriosakonna juhataja