Valla sünnipäevaks valmib eriline lavastus

8. mai 2024
Kaader proovist

Laupäeval, 11. mail tähistab 105. sünnipäeva Viimsi vald ja selle puhul jõuab Viimsi Artiumis lavale eriline muusikaline lavastus „Tuulte vallas“, mis jutustab selle erilise paiga kogukonnast ja ajaloost.

Kultuuriosakonna juhataja Harri Ausmaa sõnul on tegemist kogu perele sobiliku tükiga, mis lisaks meelelahutusele on ka hariv ja pakub võimalust avastada Viimsi kandi ajalugu.

„Viimsi on piisavalt pika ja värvika ajalooga koht, mistõttu oli ainest lavastuse loomiseks omajagu. See, et peame meeles oma kodukoha ajalugu ja kogukonna identiteedi vaates olulisi verstaposte sellel pikal teekonnal, on oluline. Ühe tempoka muusikalavastusena on see kindlasti kõnekam ja meeleolukam,“ ütles ühtlasi lavastuse produtsendi rolli täitev Harri Ausmaa.

Vaid viiel korral maikuus Viimsi Artiumis etendatava tüki lavastajaks on Külli Talmar-Kuiv, kes kogukonnas teatud ja tuntud kultuurivaldkonna sädeinimene. Külli sõnul ärkavad Viimsi Artiumi laval ellu Viimsi loos olulised inimesed ja paigad.

"Lavastuses ärkavad ellu Pirita klooster, Viimsi mõis oma hiilgeaegadel ja publik saab piiluda kunagisse kultuslikku Kirovi kolhoosi, kus tegutsesid Punane kohvik ja publikut lummasid legendaarse Viimsi varietee laulud-tantsud.” räägib Talmar-Kuiv.

Muusikalavastuses astuvad lavale näitlejad Hanna-Liina Võsa, Jüri Tiidus, Ingmar Jõela, Kelli Uustani, Raivo Mets, Gerli Padar, Liisa Linhein. Nendega koos veel ligi 70 harrastusnäitlejat, lauljat ja tantsijat Viimsi kogukonnast.

Lavastusmeeskonna moodustavad tuntud koreograafid Maido Saar, Ingmar Jõela ja Ene Mets, muusikalised kujundajad Mari-Liis Rahumets, Andrus Kalvet ja Andreas Kalvet, kunstnik Kristel Värv-Lindström, helikunstnik Lauri Pihlak, valguskunstnik Maldar-Mikk Kuusk ning videokunstnik Emily Bruus. Lavastuse produtsent on Harri Ausmaa ning projektijuhid Merike Hindreus ja Leelo Tiisvelt. Lavastusprojektiga aitab kaasa Viimsi Artiumi tehniline meeskond.

“Tuulte vallas” viis etendust toimuvad Viimsi Artiumi suures saalis 11., 12., 20., 21. ja 22. mail. Piletid ja lisainfot leiad: https://viimsiartium.ee/uritused/muusikaline-lavastus-tuulte-vallas/

Heiko Leesment
avalike suhete osakond

Foto: Krahv ja krahvinna Buxhoevedenit kehastavad Ingmar Jõela ja Hanna-Liina Võsa koos Magnus von Stenbocki kehastava Jüri Tiiduse ja Viimsi kooli noorte näitlejatega Mari-Liis Rahumetsa laulustuudiost (Autor: Viimsi kooliteater)