Vallavanem Illar Lemetti vabariigi aastapäeva tervitus

24. veebr 2025
Lipu heiskamine

Head Viimsi inimesed!

Soovin teile kõigile ilusat Eesti Vabariigi sünnipäeva!

Meie riik saab täna 107 aastaseks. Nende aastate sisse on mahtunud nii paremaid kui halvemaid päevi, aga vabana olles oleme suutnud näidata, et me väärime oma riiki, suudame seda hoida ja kaitsta. Meil on Eestis palju sellist, mille üle uhkust tunda. Me oleme hoidnud oma keelt ja kultuuri, meil on olnud kiire majanduslik areng ja sissetulekute kasv. Kindlasti saame me üle ka praegustest raskustest.

Täna võime tõdeda, et meil on põhjust tunda uhkust ka meie kogukonna saavutuste üle Viimsis. Viimsi on läbi aastate olnud üks Eesti kiiremini arenevaid valdasid, kus põimuvad ajaloolised traditsioonid ja kaasaegne elukeskkond. Oleme töötanud selle nimel, et säilitada meie valla roheline elukeskkond, arendades samal ajal kaasaegset taristut ja avalikke teenuseid.

Eesti Vabariigi sünnipäev ei ole aga ainult tagasivaatamise aeg. See on hetk, mil peame mõtlema ka tulevikule. Meie kogukonna tugevus peitub meie inimestes – nende loovuses, ettevõtlikkuses ja hoolivuses. Sellele vundamendile on meil võimalik ehitada veelgi parem Viimsi – parim omavalitsus Eestis!

Elagu Eesti Vabariik! Elagu Viimsi vald! Head vabariigi aastapäeva!

Illar Lemetti
vallavanem

Foto: Traditsiooniline lipuheisakamine Viimsi vabaõhumuusuemis (24.02.2025)