Viimsi hoolekandekeskus sai esimese arengukava

10. nov 2023
hoolekandekeskus

Viimsi vallavalitsus võttis 8. novembri istungil vastu Viimsi hoolekandekeskuse arengukava aastateks 2024-2030.

Viimsi hoolekandekeskuse esimene arengukava sisaldab põhilisi arengusuundi ja tegevusvaldkondi aastateks 2024-2030 ning üldist tegevuskava aastateks 2024-2026. Arengukavaga võtab Viimsi hoolekandekeskus endale kolm peamist eesmärki:

1. Hoolekandekeskus on nähtav ning toetav ja konkurentsivõimeline tööandja
2. Pakutavad (huvi)tegevused on mitmekülgsed ja kättesaadavad kõigile valla vanemaealistele
3. Hoolekandekeskus pakub professionaalseid ja kvaliteetseid hoolekandeteenuseid, teenused on kiirelt kättesaadavad

„Hoolekandekeskus on valla kõige noorem hallatav asutus ja tegemist on keskuse esimese arengukavaga. Ma pean kõige olulisemaks, et keskus on koostöös oma partneritega sõnastanud väärtused, mis on vundamendiks, et arendada teenuseid, motiveerida töötajaid ja planeerida pikemaajalisi tegevusi. Keskuse väärtusteks on inimesekesksus, loovus, avatus ja koostöö ning professionaalsus ja uuendusmeelsus” sõnas abivallavanem Katrin Markii

Uue arengukavaga, mis toob välja ka kogu hoolekandekeskuse senise tegevuse ning analüüsib valla hallatava asutuse tegevuse seotust nii kohalike, riiklike kui rahvusvaheliste arengusuundadega, saab tutvuda SIIN.

Viimsi hoolekandekeskus loodi aastal 2021. Keskuse hallata on eakatele huvitegevust pakkuvad päevakeskused Haabneemes ja Randveres. Hoolekandekeskus töötab avatud keskuse põhimõttel, kus uksed on igapäevaselt avatud kõikidele soovijatele. Lisaks aktiveerivatele tegevustele pakub hoolekandekeskus ka koduteenust ja päevahoidu toimetuleku tuge vajavatele eakatele ning tugiisikuteenust erivajadustega lastele ja täiskasvanutele. Lähiaastate suuremaks väljakutseks on erivajadustega inimeste keskuse loomine endisesse muusikakooli hoonesse ja hoolekandeteenuste arendamine.

Foto: Ruslan Dontsov

Linda Saarmets