Viimsi kaasavas eelarves osales rekordarv hääletajaid

17. juuni 2024
Külaselts

2024. aasta kaasava eelarve hääletusel said enim hääli külade ja saarte arvestuses idakaldale puhke- ja virgestusala loomine ning alevike arvestuses jalgpallistaadioni tribüünile katuse rajamine.

Pühapäeva, 16. juuni hilisõhtuni kestnud hääletusel osales seekord 1787 viimsilast ja anti kokku 2320 häält. Sellel aastal on ideed piirkondlikult eristatud ehk eraldi arvestust peetakse alevike ja külade-saarte vahel. 50 000 eurot eraldatakse alevikele ja 60 000 eurot küladele-saartele.

Kõige enam hääli kogus hääletusel Viimsi idakaldale mitmekülgse puhke- ja virgestusala loomise I etapp. Kokku anti sellele projektile 558 häält. Selle käigus on plaanis MLA Viimsi lasteaiad Randvere maja kõrval asuva puhke- ja virgestusala uuendamine. Idee esitanud Randvere külaselts tõi kirjelduses välja, et Randvere külas ja Viimsi idakaldal ei ole täna kõigile vanusegruppidele sobivat puhke- ja virgestusala, kus oleks võimalik koormustreening. Ala uuendamisel on kavas planeerimisprotsessi kaasata kogukond ühise spordipäevaga. Idee elluviimiseks kulub 59 963 eurot.

Alevike arvestuses võitis jalgpallistaadioni tribüünile katuse rajamise idee, millele koguti 420 häält. Idee esitanud MTÜ Viimsi JK sõnul on staadion viimsilastele oluline kohtumispaik, sest lisaks spordiüritustele toimuvad seal ka tantsu- ja lauluõhtud. Tribüünidele katuse rajamine aitaks oluliselt tõsta ürituste külastajate mugavust.

Viimsi vallavanem Illar Lemetti sõnul iseloomustas seekordset hääletust senisest suurem konkurents.

„Eelnevate aastate kogemused on näidanud, et võidukad on ideed, mille olulisust esitajad ise kogukonnas teadvustada aitavad. Sellel aastal kutsusime esimest korda ideede esitajad kokku ja rääkisime kommunikatsiooni olulisusest ning nagu näha, toimusid  toetajate leidmiseks tugevad kampaaniad. Tunnustan kõiki, kes selles protsessis osalesid ja mul on hea meel, et kaks kogukonnale olulist ideed valla erinevates piirkondades saavad ellu viidud,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Seekord tuldi vastu ka ideede esitajate palvele ja viimasteks nädalateks avalikustati häälte hulk VOLIS keskkonnas, mis võimaldas osalejatel oma kampaaniaid teadlikumalt suunata.

Kaasava eelarve pingerida kujunes sel aastal järgmiseks.

• Viimsi idakaldale mitmekülgse puhke- ja virgestusala I etapi loomine – 558 häält
  • Staadioni tribüüni katus – 420 häält
  • Kogupere teatrifestival Ville – 407 häält
  • Tädu terviseraja pikendus Randvere koolini – 347 häält
  • Tammneeme sadama slipp – 162 häält
  • Viimsi Võlumaa – 160 häält
  • Kelvingi küla korvpalliväljaku pinnasekatte uuendamine – 72 häält
  • "Wrangelsholm discgolf" ehk Prangli saare discgolfi rada 9 korviga – 65 häält
  • Grafititünnid - 53 häält
  • Naissaare Madalseiklusrada – 45 häält
  • Kelvingi küla rulapargi projekteerimine ja ehitamine – 31 häält

Foto: Randvere külaseltsi meeskond. Pildil vasakult: Kaido Irval, Kristlin Nagel, Jüri Peetson, Jaak Sepp, Aivar Tooma, Märt Puust ja Tōnis Rebane. Pildilt puudub Anu Kaiv.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond