Viimsi muusikakoolis avati Aavo Otsa nimeline trompetiklass

10. juuni 2024

Viimsi muusikakoolis avati 10. juunil trompetisti, õpetaja ja dirigendi Aavo Otsa (25.01.1951 – 10.06.2023) nimeline trompetiklass.

Trompetiklassis, milleks on klass nr 304, asub Viimsi Artiumi 3. korrusel, Ots ka töötas. Klassiuksel on klaasist tahvel, kus lisaks Aavo Otsa pildile on ka QR-kood, mille kaudu saab Otsa kohta ka pikemalt lugeda. Klassiruumis annab nüüd tunde Aavo poeg Neeme Ots.

„Oleme Aavo Otsale tänulikud tema pühendumuse ja panuse eest nii Eesti muusikaellu kui ka tehtud töö eest Viimsi muusikakoolis. On tore näha, et tema poeg Neeme on isa töö üle võtnud ja jätkab pühendunult noortele trompetimängu õpetamist,“ lausus Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Neeme Ots meenutas, et vestluses isaga tuli mitmel korral välja, et Viimsis töötamise juures hindas Aavo kõrgelt just suurepärast töökeskkonda ning sõbralikke ja toetavaid inimsuhteid. „Mäletan eredalt Aavo ja uueks Viimsi muusikakooli direktoriks saanud Edmar Tuule vahel toimunud vestlust, kus selgus, et Edmari vanaema oli Aavo algklasside õpetaja Võrumaal Tsäpsi külas. Milline kokkusattumus, et muusikakooli direktoriks sai Aavo lapsepõlves olulist rolli mänginud inimese lapselaps,“ mõtiskles Neeme isaga peetud vestlusi meenutades. „Olen siiralt tänulik, et isa nimi saab jäädvustatud temale väga oluliseks olnud õppeasutuses.“

Viimsi muusikakoolis üle 30 aasta trompetiõpetajana töötanud Aavo Ots sündis Vastseliinas ja alustas trompetiõpinguid Leonid Eriku juhendamisel. Ta õppis Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis trompeti ja koorijuhtimise erialal ning lõpetas Tallinna riikliku konservatooriumi koorijuhtimise erialal Gustav Ernesaksa ja Olev Oja klassis ning trompeti erialal Tõnu Tarumi klassis. Trompetiõpingutega jätkas ta Leningradi riiklikus konservatooriumis. Aavo Ots on mänginud "Estonia" teatri orkestris. Kuni meie seast lahkumiseni töötas ta Viimsi muusikakoolis, Eesti muusika- ja teatriakadeemias ning Tallinna muusika-ja balletikoolis. Üle 30 aasta korraldas ta kunstilise juhina rahvusvahelisi trompetipäevi, arvukaid meistriklasse, suvelaagreid õpilastele ja kontserte.

Aavo Ots. Foto: erakogu

Aavo Ots on dirigeerinud üldlaulupidudel ja üliõpilaslaulupidudel “Gaudeamus” puhkpilliorkestreid ning olnud puhkpilliorkestrite üldjuht. Ta on mitmekordne Eesti kultuurkapitali aastapreemia laureaat ja pälvinud mitmel korral Eesti kooriühingu aasta orkestridirigendi nimetuse. Talle on omistatud Valgetähe V klassi teenetemärk.

Jane Saks
avalike suhete osakond