Viimsi noored saavad oma eelarve

16. aug 2023
Noored

15. augusti istungil kinnitas Viimsi vallavolikogu „Noorte oma eelarve“ menetlemise korra, mille alusel on noortel võimalik noortekeskuse hallatavast rahastusest küsida toetust projektide elluviimiseks.

„Noorte oma eelarve“ eesmärk on aidata edendada siinsete noorte omaalgatuste elluviimist ja iseseisvat tegutsemist. Eelarvest toetatakse  projekte (ideid ja taotlusi) mille on esitanud 7 kuni 26aastased Viimsi valda registreeritud elukohaga või Viimsi haridusasutustes õppivad noored.

Haridusvaldkonna abivallavanem Marju Aolaidi sõnul kogutakse ideid igal aastal 1. aprilliks. Erandkorras sellel aastal kogutakse ideid 15. septembriks. Abivallavanema sõnul on toetatavateks tegevuseteks avalike ürituste korraldamine, noortele mõeldud ühistegevused, koostöö arendamine teiste piirkondadega, infovahetus, loomingulise tegevuse kajastamine. Ühe idee maksimaalne toetussumma on 1000 eurot ja see peab saama ellu viidud sama aasta lõpuks.
„Usun, et noortele oma tegevuste finantseerimiseks mõeldud eelarve võimestab ja arendab siinset noorte kogukonda. Ühelt poolt saab siin praktilise kogemuse projekti koostamisest ja elluviimisest, teisalt reaalse võimaluse oma kogukonnas midagi paremaks teha,“ selgitas Aolaid.

Viimsi vallavalitsus eraldab sel ja järgmisel aastal „Noorte oma eelarve“ tarbeks Viimsi noortekeskusele 10 000 eurot aastas. Projektid esitatakse kirjalikult noortekeskusele 1. aprilliks ja laekunud ideid ja taotlusi hindab komisjon, kuhu kuuluvad noortekeskuse töötajad ja-noored ning noortevolikogu esindaja. Ideed elluviimiseks määratakse projekti elluviimise mentor, kelle ülesanne on toetada ja nõustada idee esitanuid kõigis tegevustes.  Komisjoni poolt heakskiidu saanud projektid laetakse üles noortekekuse juhataja poolt määratud keskkonda, kus noored saavad hääli anda. Toetuse saavad enim hääli saanud projektid. Noortel on võimalus esitada projekte ning kaasa rääkida parimate projektide valikul.

Täpsemat infot „Noorte oma eelarve“ kohta leiab peagi Viimsi noortekeskuse kodulehelt.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond