Viimsi rattaretk pakkus avastamisrõõmu rohkem kui sajale rattasõbrale

11. juuni 2024

Viimsi rattaretk on kujunenud toredaks suviseks traditsiooniks, tuues kokku igas vanuses rattasõbrad, et koos kodukandi põnevaid paiku avastada.

Tänavune 30 kilomeetri pikkune rada viis osalejaid mööda metsateid, linnatänavaid ja suuremaid kergliiklusteid, mille juurde sai kuulda kümneid kaasahaaravaid lugusid Viimsi poolsaare ja selle ümbruse kohta.

Esmakordselt viidi retk läbi Matkafy Laternamatkade tuntud ajaloohuvilise giidi Mihkel Reile juhtimisel, kellel jätkus huvitavaid lugusid kogu kolmetunnise matka vältel. Sel korral oli osalejatel unikaalne võimalus osa saada helindatud rattaretkest, mis tähendab, et kõik said sõidu ajal giidi juttu mugavalt raadiosaatjate kaudu kuulata.

Matkalised jõudsid läbi võtta kogu Viimsi poolsaare ajaloo alustades kiviajast ning lõpetades tänapäevaga. Kas teadsid, et Viimsi poolsaare vanim osa on eelajalooline lubja saar, mis ajapikku liitus mööda paeseljandikku Iruga? Või kas teadsid seda, et Viimsi poolsaarel oli 1241. aastal vaid kaks küla, mille elanikud miskipärast rannas laiuvat miljonivaadet ei hinnanud? Rattaretkelised piilusid ka Konstantin Pätsi talusse ehk tänasesse botaanikaaeda, arutlesid Mähe aedlinnas aianduskoperatiivinduse üle ja otsisid Meriväljal ülesse kuulsa Merivälja UFO maja.

Heitlikule suvealguse ilmale kohaselt said ratturid ka mõne vihmapiisaga kastetud, kuid suurem osa retkest veereti sooja päikese all. Poole sõidu peal koguti jõudu mõnusal piknikul, kus pakuti Põltsamaa suppi ja musta leiba, magusaks ampsuks Nick’s batoone. Janu kustutas Vichy ja Laternamatkade legendaarne piparmünditee.

Osalejad jäid üritusega väga rahule ning nõustusid, et iga-aastane Viimsi rattaretk on suurepärane võimalus avastada oma kodukandi loodust ja ajalugu ning veeta aega toredas seltskonnas. Kindlasti tasub järgmisel aastal uuesti tulla, sest siis ootavad juba uued lood uuel rajal!

Viimsi rattaretke toimumist toetasid Viimsi vald, Filter AS, Nick's Eesti.

Mihkel Reile
Matkafy Laternamatkade giid