Viimsi uisuplats ootab esimesi külastajaid

15. jaan 2021
Viimsi uisuplats

Randvere tee ääres Vimka mäepargi vastas asuvas parklas on alates tänasest kõigile huvilistele kasutamiseks avatud Viimsi uisuplats. Ligi 600 ruutmeetrise loodusliku jääga uisuplatsi äärde on paigaldatud dekoratiivvalgustus, istepingid ja prügikastid. Lähipäevil lisandub veel uisuplatsile täiendav valgustus, muusika, välitualett ning vald peab läbirääkimisi uisulaenutuse korraldamiseks. Kuni uisulaenutuse võimaluse tekkimiseni tuleb omal uisud kaasa võtta. Uisuväljaku juurde on oodatud ka tänavatoidu pakkujad, et külastajad saaksid keha kinnitada ja kuuma jooki osta.

Abivallavanem Annika Vaikla sõnul on kaasava eelarve raames rajatava uisuplatsi ehitamise korraldamine toimunud loetud päevadega.

„Kohe kui oli teada, et külmad ilmad jäävad pikemalt püsima, alustasime uisuplatsi ettevalmistustöödega. Tänaseks on plats uisutamiseks valmis, kuid lisateenuseid tuleb iga päev juurde. Pingutame selle nimel, et võimalikult kiiresti saaksime avada uisulaenutuse. Ühtlasi kutsun tänavakohvikuid pidavaid ettevõtjaid üles siin ajutisi kioskeid avama ja viimsilastele oma teenuseid pakkuma. Loodan väga, et uisutamisvõimalus pakub meie inimestele palju rõõmu ja aitab peletada viirusega seotud muresid,“ lausus Annika Vaikla.

Uisuplatsi hooldamist korraldab valla haldusettevõte Viimsi Haldus. Vastavalt vajadusele käiakse plats saha ja puhuriga üle, et eemaldada sinna sadanud suurem lumi. Samuti tellitakse spetsiaalse jäähooldusmasina teenust, et tasandada jääkonarused, kasvatada jääkihti ja parandada uisutamisest tekkinud vaod.

Uisuplats ootab külastajaid varahommikust kuni õhtul kell 22-ni ning jääb avatuks kuni talvekülma jätkub. Tulenevalt koroonaviiruse ohust tuleb uisutamisel hoida piisavat distantsi teiste kasutajatega ning soovitatav on kanda maski. Kui platsil on palju uisutajaid ja ohutu vahemaa hoidmine osutub võimatuks, palub vallavalitsus veidi oodata või tulla uisutama mõnel teisel kellaajal. Samuti on plaanis hakata korraldama pistelisi kontrolle, et jälgida koroonareeglitest kinnipidamist. Uue nädala alguses varustatakse uisuplats ka vajalike siltide ja juhenditega.

Hooajalise ja lisateenustega uisuplatsi rajamise idee esitati mullu esimest korda toimunud Viimsi kaasava eelarve raames. Rahvahääletusel kogus uisuplatsi idee 114 toetushäält, tulles sellega pingereas teisele kohale ja saades rahastuse. Idee elluviimise lõplik maksumus selgub hooaja lõppedes. Järgmistele aastatele ette vaadates kaalub vallavalitsus võimalusi investeerida kunstjää valmistamiseks vajalike masinate ja taristu hankimiseks, et talveperioodil saaks Viimsis uisutada ka kergete plusskraadidega.

• Kõigil tänavatoitlustuse pakkumisest huvitatud ettevõtjatel palume ühendust võtta vallavalitsuse kultuuriosakonnaga: jekaterina.alipova@viimsivv.ee või telefonil 5694 6949.
  • Uisuplatsi hooldamisega seotud küsimuste korral palume teatada OÜ-le Viimsi Haldus: remo@viimsihaldus.ee või telefonil 5855 6379.