Volikogu otsus muudab spordiklubide rahastussüsteemi

11. okt 2023
Jalgpall

10. oktoobril võttis Viimsi vallavolikogu vastu otsuse valla sporditegevuse toetamise korra muutmiseks, mis seob toetuste eraldamise vanemate valla elanikuks olemisega.

Vallavalitsus eraldab kord aastas 7-19aastaste noorte sporditegevuse eest spordiklubidele toetust. Selleks tuleb lapsevanematel 1. detsembriks PAI infosüsteemis (https://pai.tallinn.ee/) teha kinnitused oma lapse ja spordiklubi andmete osas. Nende andmete alusel määratakse klubidele toetused.
10. oktoobri istungil vastu võetud muudatuse peamine sisu on selles, et edaspidi annab vald oma eelarvest toetust spordiklubidele vaid nende laste eest, kelle mõlemad vanemad (või üksikvanem) on registreeritud Viimsi valla elanikuks. Vastavalt määrusele peavad vanemad (või üksikvanem) olema registreeritud valla elanikuks 1. jaanuari 2024 seisuga.

Spordi- ja kultuurivaldkonna abivallvanem Nikolai Bentsleri sõnul on muudatuse taustaks soov tagada valla avalike teenuste arengu ja kvaliteedi jätkusuutlikkus ning selguse loomine toetussüsteemis.

„Sarnast loogikat kasutavad ka mitmed teised Harjumaa omavalitsused ja leian, et see on õiglane nende inimeste suhtes, kes juba täna oma maksudega Viimsi valla arengusse panustavad. Soodustuste ja toetuste saamisel on arusaadav, et neil inimestel on põhjendatult eelised. Usun, et muudatus aitab luua selgust spordiklubide toetussüsteemis tervikuna ja ka inimeste elukoha registreerimises,“ sõnas Nikolai Bentsler.

Kuidas käib toetuse taotlemine?

2024. aasta Viimsi valla sporditegevuse toetuse kinnituse saab teha pearaha arvestamise infosüsteemis PAI aadressil https://pai.tallinn.ee/ või läbi Tallinna iseteeninduskeskkonna aadressil https://taotlen.tallinn.ee/opilane.

Taotlemisel tuleb pöörata tähelepanu:

1. Kas rahvastikuregistri andmete alusel on 1. jaanuari 2024. aasta seisuga 7-19aastase Viimsis sporti harrastava noore mõlemad vanemad või üksikvanem* Viimsi valla elanikud?
  2. Kas toetuse kinnitamise infosüsteemis (pai.tallinn.ee) esitatud klubi, rühma ja treeneri info on õige ning kas treeningkordade arv vastab nõutud tingimustele?

*Üksikvanem on isik, kelle lapse sünniaktis või rahvastikuregistrisse kantud perekonnaseisuandmetes puudub kanne teise vanema kohta ja kellel on õigus riiklikult üksikvanema lapse toetusele või kelle lapse teine vanem on surnud, samuti need lapsevanemad, kes tõendavad vastavate andmete ja dokumentidega, et kasvatavad last teisest vanemast lahkumineku tõttu üksinda (elatisraha või ainuhooldusõigus).

NB! Üksikvanem, kes kasvatab 7-18aastast noort lahkumineku tõttu üksi, peab esitama Viimsi vallavalitsuse haridusosakonnale hiljemalt 1. detsembriks 2023 sporditegevuse toetuse taotluse enda ja lapse isikukoodi ning üksikvanemlust tõestava dokumendiga.

Tuletame meelde, et spordiklubi vahetamisel tuleb jooksvalt teha veebilehel pai.tallinn.ee uus kinnitus uuele klubile, mis tühistab eelmise. Juhul kui klubi andmetes esineb ebakõlasid, palume kinnitust mitte anda ja saata selle kohta teavituskiri e-posti aadressil kaija.magi@viimsivv.ee

Kaija Mägi
haridusosakond