Viimsi kooli koosõppepäeval toimus õppimine mängulusti saatel
18. aprillil võis Viimsi kooli ja Viimsi Artiumi vahelisel tänavalõigul näha liikumas tavapärasest rohkem lapsi, sest juba teist aastat toimus Viimsi kooli koosõppepäev. Mitmekülgsetes tegevustes osales ligi 1300 õpilast.
Ürituse kuupäev sai paika 2023 aasta kevadel peale esimest koosõppepäeva, aktiivsem korraldus jätkus tänavu jaanuaris. Korraldusse olid kaasatud Viimsi valla huvikoolid, kes viisid tegevusi läbi Viimsi Artiumis ning osa Viimsi kooli juhtkonnast. Viimsi kooli direktori Peeter Sipelgase sõnul oli kõige keerulisem väljakutse 1300 õpilase logistiline liigutamine erinevate õpikeskkondade vahel. „Viimsi kooli uue arengukava perioodi väärtusteks on ennastjuhtiv, rõõmsameelne ja koostööaldis – just need märksõnad käivad kaasas ka selleaastase koosõppepäevaga. Viimsi Artiumi tegevused põhinesid koostööl, staadionil sai tõeliselt rõõmu tunda ja kooli tegevused aitasid kaasa ennastjuhtiva noore kujunemisele,“ sõnas Sipelgas.
Just nii ka oli, sest Viimsi muusikakooli õpetajate juhendamisel loodi ühiselt muusikavideo, mis peegeldas õpilaste loomingulisust ja koostöövõimet. Viimsi kunstikooli töötajate abiga valmis installatsioon, mis lisab kunstilist sära ja värvi Viimsi Artiumi restoranialale. Viimsi teaduskooli töötubades avastasid õpilased põnevaid teemasid alates aerodünaamikast kuni DNA eraldamiseni välja.
Viimsi staadionil juhendas Agne Kurrikoff-Herman õpilasi rahvamängude mängimisel. Rõõmsad rahvuslikud tantsud tõid igale osalejale naeratuse näole.
Viimsi koolis oli võimalus kuulata edulugusid erinevatest valdkondadest. Teiste hulgas olid esinejateks näiteks Peep Talving, Riin Tamm ja Aet Süvari. „Meie eesmärgiks on, et Viimsi kooli õpilane oleks teadlikult valikuid tegev ja vastutav noor ühiskonna liige, kes teab, mida tahab ning mõistab, mida selleks teha on vaja. Selleks, et õpilane saaks teadlikke valikuid teha on tal vaja laia silmaringi ning just sellisel viisil õppetöö mitmekesistamine ning koolipäeva rikastamine võimaldab seda edukalt teha,“ lisas Sipelgas.
2. klassi tüdrukud Marta (8), Herta (8) ja Maia (9) ootasid koosõppepäeva väga ja seda just põnevate töötubade tõttu. Minuga kohtudes olid Marta ja Herta osalenud katapulti tegemise ja Maia paberlennukite voltimise töötoas ning edasi liikusid nad Viimsi staadionile. „Kui koosõppepäev toimub ka järgmisel aastal, võiks seal olla maalimise töötuba, kus paber ei asu mitte laual vaid hoopis seinal,“ mõtiskles Marta. Lisaks leidsid Marta, Herta ja Maia, et ka keemia töötuba oleks põnev.
Direktor kinnitas, et koosõppepäev saab kindlasti Viimsi kooli traditsiooniks, sest õpilastele see meeldib ja pakub teistsugusel viisil võimaluse jagada teadmisi ja oskusi. „Järgmise aasta ideed veel ei ole – kõigepealt tuleb selleaastase ürituse kohta tagasiside saada ja sealt juba kooruvad ehk välja ideed järgmiseks aastaks. Mõlemal aastal oleme võtnud korralduses arvesse ka Viimsi teema-aastad ja ühel või teisel viisil nendega sidunud,“ võttis Sipelgas teema kokku.
Koosõppepäev sai alguse aastal 2023 ning selle eesmärgiks on lõimida formaalharidus mitteformaalse haridusega, rikastada koolipäeva erinevate valdkondade ekspertide teadmiste ja oskuste jagamise ning koosõppimisega. Üritus pälvis möödunud aastal ka Viimsi valla haritusteo tiitli.
Jane Saks
avalike suhete osakond
Fotod: Jane Saks