„Viimsi Noorte Jutud“ tõi kokku kümmekond noort

17. nov 2023

16. novembril kogunesid Viimsi raamatukogus taas aktiivsed Viimsi noored ja noorsootöötajad. Lisaks vallas toimuvale räägiti kohtumisel ka laiemalt noorsootööst, st üleriigilisest ja rahvusvahelist noorsootööst.

Sel kohtumisel olid põhifookuses „Noorte oma eelarve“, projekt SchoolFood4Change ja rahvusvaheline keskkonnaprojekt. Ühiselt analüüsiti ka valla huvihariduse ja -tegevuse võimalusi aga ka kitsaskohti.

Üldjuhul kord kuus toimuva „Viimsi Noote Jutud“ ümarlaua eesmärgiks on tõsta erinevate osapoolte teadlikkust noorsootööst, vahetada informatsiooni, kavandada koostöös noorte tegevusi ning toetada noorte omaalgatust. Ümarlaud koondab koolide õpilasesinduste, noortevolikogu ja noortekeskuse esindajaid, noorsootöötajaid, koolide huvi- ja/või noortejuhte ning noorsootööga tegelevaid ametnikke. Ümarlaudadel antakse ülevaate asutuste ja organisatsioonide tegevustest ning võimalikest ühistest tegevussuundadest.

Kellel on soov olla kaasatud ümarlaua „Viimsi Noorte Jutud“ vestlustesse või jagada Viimsi valla noortevaldkonna teemadel arvamust, palume ühendust võtta e-posti teel kadi.bruus@viimsivv.ee. Järgmine kokkusaamine toimub 7. detsembril kell 16.15.

Kadi Bruus
haridus- ja noorsootöö peaspetsialist