Harjumaa Omavalitsuspäeva deklaratsioon esitati Riigikogule

10. veebr 2023

13. veebruaril toimus Riigikogus kollokvium teemal „Riigi, kohaliku omavalituse ja ülikoolide koostööst hariduse valdkonnas - Harjumaa Omavalitsuspäev (HOP) kui regionaalne mõttekoda“. Viimsist osalesid arutelul vallavanem Illar Lemetti ja abivallavanemad Marju Aolaid ning Katrin Markii.

Harjumaa II Omavalitsuspäev (HOP 2022) toimus Viimsi vallas ja oli pühendatud elukestvale huviharidusele. Päeva jooksul toimunud arutelude tulemusena võeti vastu Harjumaa Omavalitsuspäeva deklaratsioon, mis edastati nüüd Riigikogule, Vabariigi Valitsusele ning Eesti Linnade ja Valdade Liidule.

„21. oktoobril möödunud aastal oli Viimsi vallal võimalus korraldada Harjumaa Omavalitsuspäev. Võõrustasime külalisi meie uues kultuuri- ja hariduskeskuses Viimsi Artiumis. Koostatud deklaratsioonis tõdesime, et huvitegevus ja -haridus mõjutavad inimest kogu elukaare vältel ning seda nii isiksuse arengu, karjäärivaliku kui ka loovuse ja eneseväljenduse võimaldajana, aga samuti tervise ja heaolu allikana. Seetõttu on oluline, et oleks tagatud huvihariduse ja -tegevuse valdkonnas jätkusuutlikkus. Nüüd on meil heameel anda deklaratsioon üle Riigikogule ja Vabariigi Valitsusele,“ ütles Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Riigi pikaajaline strateegia Eesti 2035 on Riigikogus heaks kiidetud 12. mail 2021. Strateegia toetab elukaare põhist lähenemist ja toob välja ka olulised kitsaskohad – inimestel tuleb kohaneda vajadusega õppida juurde terve elukaare jooksul ja olla valmis erialavahetuseks. Samas osalevad elukestvas õppes praegu vähem just need, kes seda enim vajaksid (madalama haridustasemega inimesed ja vanemaealised).

HOP 2023 korraldab Harku vald, kus üldteemaks on „Paindlikud lahendused hariduses – võtmeks õpetaja ja haridusvõrk“.

Esitatud deklaratsioon on leitav siit.

Jane Saks
avalike suhete osakond